Sağlık

Gün Batımı Gün Işığından Tasarruf Zamanı, Uyku Uzmanları Gün Batımı Gün Işığından Tasarruf Zamanı Diyor, Uyku Uzmanları

Diyor

Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi (AASM), halk sağlığı ve güvenliği için, yıl boyunca kalıcı standart saat lehine gün ışığından yararlanma saatinin kaldırılması çağrısında bulunuyor – bu, birden çok tıbbi ve diğer yüksek düzeylerden güçlü destek alan bir öneri. -profil organizasyonları.

AASM pozisyon açıklamasının baş yazarı M. Adeel Rishi, bir haber bülteninde "Kalıcı, yıl boyunca standart saat, sirkadiyen uyku-uyanma döngümüzle en yakından eşleşen en iyi seçimdir" dedi.

Mayo Clinic, Eau Claire, Wisconsin Göğüs Hastalıkları, Kritik Bakım ve Uyku Tıbbı Bölümü Rishi, "Gün ışığından yararlanma saati sabahları daha fazla karanlık ve akşamları daha fazla ışıkla sonuçlanır ve vücudun doğal ritmini bozar" dedi. AASM Kamu Güvenliği Komitesi.

Pozisyon açıklaması , İlişkili Profesyonel Uyku Birlikleri'nin 34. yıllık toplantısı olan Sanal SLEEP 2020 ile aynı tarihe denk gelecek şekilde Klinik Uyku Tıbbı Dergisi'nde 26 Ağustos'ta yayınlandı.

Önemli Sağlık Riskleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde, her ne kadar yasada bazı istisnalara izin verilse de, her yıl yaz saati uygulamasına geçiş ve standart saate "geri dönme" yasaları gerektirmektedir.

Son birkaç yıldır standart ve yaz saati uygulaması arasında geçiş konusunda yoğun tartışmalar yaşandı.

AASM, standart saatten gün ışığından yararlanma saatine hızlı geçişin, kalp krizi ve felç riskinin artması, duygudurum bozuklukları ve araba kazaları dahil olmak üzere önemli halk sağlığı ve güvenliği risklerine yol açtığını gösteren "bol miktarda kanıt" olduğunu söylüyor.

"Yıl boyunca gün ışığından yararlanma saatinde kalmanın kronik etkileri iyi araştırılmamış olsa da, gün ışığından yararlanma zamanı insan sirkadiyen biyolojisiyle daha az uyumludur – bu, gecikmiş doğal ışık / karanlık döngüsünün insan etkinliği üzerindeki etkileri nedeniyle Yazarlar, bazı çalışmalarda artan kardiyovasküler hastalık riski, metabolik sendrom ve diğer sağlık riskleri ile ilişkilendirilen sirkadiyen yanlış hizalamaya neden oluyor "diye yazıyor.

Yakın zamanda yapılan bir çalışma, gün ışığından yararlanma saatine geçtikten sonraki hafta içinde tıbbi hatalarda artış olduğunu da gösterdi.

Minnesota Rochester Mayo Clinic MBBS MD AASM Başkanı Kannan Ramar, "Kalıcı standart zamanın benimsenmesi halk sağlığı ve güvenliği için faydalı olacağından, AASM bu yasal değişikliğin federal düzeyde savunuculuğunu yapacak" dedi. .

Görünüşe göre birçok Amerikalı değişimden yana.

Temmuz ayında, yaklaşık 2000 ABD'li yetişkinin katıldığı bir AASM anketi , üçte ikisinin mevsimsel zaman değişikliğini ortadan kaldırmayı desteklediğini gösterdi. Buna sadece% 11 karşı çıktı.

Ek olarak, akademinin 2019 anketi , yetişkinlerin yarısından fazlasının gün ışığından yararlanma saatine geçmeden sonra kendilerini aşırı veya bir şekilde yorgun hissettiğini gösterdi.

Güçlü destek

Pozisyon beyanı, Amerikan Kardiyovasküler Uyku Tıbbı Akademisi, Amerikan Göğüs Doktorları Koleji (CHEST), Amerikan Mesleki ve Çevresel Tıp Koleji, Ulusal PTA, Ulusal Güvenlik Konseyi, Anestezi ve Uyku Tıbbı Derneği de dahil olmak üzere 19 kuruluş tarafından onaylanmıştır. ve Davranışsal Uyku Tıbbı Derneği.

Connecticut, Greenwich Hastanesi Uyku Merkezi'nden Doktor Saul Rothenberg, Medscape Medical News için konuyu değerlendirerek, gün ışığından yararlanma süresi literatürünün son 20 yılda büyüdüğünü söyledi.

Biyolojik ve sosyal saatlerin "nispeten küçük" yanlış hizalanmasının insan sağlığı ve davranışı üzerinde ölçülebilir bir etkisi olduğunu gösteren araştırma tarafından "alçakgönüllü" olduğunu söyledi.

"Yanlış hizalama, olumsuz sağlık ve performans sonuçlarıyla ilişkili olduğundan, yanlış hizalamayı ve bununla ilişkili sonuçları en aza indirmek için yıl boyunca bir saat setinin tutulması teşvik edilir," diye ekledi.

Bu araştırmanın ışığında, gün ışığından yararlanma saatinden vazgeçilmesi önerisi halk sağlığı açısından "oldukça makul" görünmektedir.

"Sağlığı, performansı ve yaşam kalitesini artırmanın bir yolu olarak düzenli ve yeterli uykunun önemi konusunda güçlendirilmiş bir görüşle baş başa kaldım" diye ekledi.

Bu araştırmanın ticari fonu yoktu. Rishi ve Rothenberg, ilgili hiçbir finansal ilişki açıklamadı.

J Clin Sleep Med. 26 Ağustos 2020'de online olarak yayınlandı. Tam metin

Daha fazla Medscape Nöroloji haberi için Facebook ve Twitter'da bize katılın.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top