Sağlık

Halk sağlığı erozyonuna ilişkin KHN-AP soruşturmasının altı paketi

Ülke çapındaki yerel ve eyalet halk sağlığı departmanları, topluluklarındaki insanların içmek için sağlıklı suya sahip olmalarını, restoranlarının kontamine gıdalara hizmet etmemelerini ve bulaşıcı hastalık salgınlarının yayılmamasını sağlamak için çalışmaktadır. Bu departmanlar şimdi kendilerini koronavirüs pandemisiyle savaşmanın ön saflarında buluyorlar.

Ancak yıllarca süren bütçe ve personel kesintileri, onları bir yüzyıldaki en kötü sağlık kriziyle yüzleşmeye hazırlıksız bıraktı.

KHN ve Associated Press, kesintilerin ölçeğini ve halk sağlığı departmanlarının federal, eyalet ve yerel yönetimler tarafından yıllarca süren açlığının, ülkenin sağlığını korumak amacıyla sistemi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştı.

  • 2010 yılından bu yana, devlet halk sağlığı departmanlarına yapılan harcamalar kişi başına% 16, yerel sağlık departmanlarına yapılan harcamalar ise% 18 azalmıştır. Yerel halk sağlığı harcamaları, aynı eyalet dahilinde bile, ilçe veya kasabaya göre büyük ölçüde değişir.
  • 2008 yılındaki durgunluktan bu yana en az 38.000 devlet ve yerel halk sağlığı işi ortadan kayboldu ve bir zamanlar dünyanın en iyi halk sağlığı sistemlerinden biri olarak görülen şeyde iskelet işgücü bıraktı.
  • Amerikalıların yaklaşık üçte ikisi, polislik için kamu sağlığını da içeren hastane dışı sağlık hizmetlerine harcadıklarının iki katından fazla harcama yapan ilçelerde yaşamaktadır.
  • Amerikalıların dörtte üçünden fazlası halk sağlığı için yılda 100 dolardan az harcayan eyaletlerde yaşıyor. Harcamalar Louisiana'da 32 dolar ile Delaware'de 263 dolar arasında değişiyor.
  • Bazı halk sağlığı çalışanları o kadar az kazanıyorlar ki, hükümet yardımına hak kazanıyorlar. Pandemi sırasında, birçoğu kendilerini saygısız, görmezden geldi ve hatta aşağıladı buldu. En az 31 eyalet ve yerel halk sağlığı lideri, Nisan ayından bu yana 15 eyalette istifa ettiğini, emekli olduğunu veya işten çıkarıldığını duyurdular.
  • Mevcut durgunluk döneminde vergi gelirleri azalmış olan eyaletler, şehirler ve ilçeler halk sağlığı çalışanlarının işten çıkarılmasına ve yaygınlaştırılmasına başlamıştır. En az 15 eyalet sağlık departmanının bütçelerini veya pozisyonlarını kesti ya da Haziran ayında, çeşitli eyaletlerde görülen koronavirüs vakaları bile aktif olarak bu kesintileri düşünüyorlardı.

Kaiser Sağlık Haberleri Bu makale Henry J. Kaiser Aile Vakfı'nın izniyle khn.org'dan yeniden basılmıştır. Editoryal olarak bağımsız bir haber servisi olan Kaiser Health News, Kaiser Permanente'ye bağlı olmayan, partizan olmayan bir sağlık politikası araştırma kuruluşu olan Kaiser Family Foundation'ın bir programıdır.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top