Sağlık

Senato Komitesi Parti Hattı Oylamasında HHS Adayı Becerra Senato Komitesi HHS Adayı Becerra

Parti Hattı Oylamasında Bölündü

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Senato Finans Komitesi, Kaliforniya Başsavcısı Xavier Becerra'nın bir sonraki Sağlık ve İnsan Hizmetleri Sekreteri (HHS) olup olmayacağı konusunda bugün parti çizgisi oylamasında 14-14 ikiye ayrıldı.

HHS Sekreter Adayı Xavier Becerra

Becerra'nın adaylığı şimdi, Çoğunluk Lideri Chuck Schumer'ın (D-NY) oylama için baskı yapıp yapmamaya karar vereceği Senato'nun tamamına gidiyor. Becerra, 50 Demokratın hepsinin desteğini sağlamalı ve en az bir Cumhuriyetçi veya Başkan Yardımcısı Kamala Harris, beraberliği bozan bir oylama yapmak için çağrılacak.

Tüm Finans Komitesi Cumhuriyetçileri Becerra aleyhinde oy verirken, her Demokrat ülkeyi COVID-19 salgınından kurtarmaya yardımcı olacak deneyime ve bilgiye sahip olduğunu ve artan ilaç maliyetlerini ve sigortacıların zihinsel sağlık parite yasalarını ihlal etmeye devam ettiğini söyledi.

Amerikan Tabipler Birliği Becerra'yı onayladı.

Finans Komitesi ve Senato Sağlık, Eğitim, Çalışma ve Emeklilik Komitesindeki Cumhuriyetçiler – her ikisi de önceki duruşmalarda aday gösterildi – Becerra'nın kürtaj karşıtı politikalara ve dini özgürlüğe yönelik saldırıları olarak adlandırdıkları şeyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Bazı Cumhuriyetçiler de pozisyon için uygun olmadığını söyledi.

Senatör Bill Cassidy (R-LA), onay oylamasından önce Becerra'nın "çok iyi bir başsavcı" olduğunu, ancak "HHS Sekreteri olma niteliklerinin HHS'ye dava açmanın ötesinde çok az göründüğünü" söyledi ve bu tür programları yönetme konusunda hiçbir deneyimi olmadığını söyledi. federal kurum tarafından denetlenenler gibi. "HHS Sekreteri olmak bir iş başında öğrenme pozisyonu olmamalıdır," diyen Cassidy, Becerra'nın danışmanlara fazla bağımlı olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Bu arada Politico , muhafazakar eğilimli bir düşünce kuruluşu olan The Heritage Foundation'ın, kürtaj hakları, silahlı şiddet ve göçle ilgili siciline odaklanarak Batı Virginia ve Arizona'da Becerra karşıtı reklamlara sponsorluk yaptığını bildirdi. Kürtaj karşıtı Susan B. Anthony List de Becerra'nın onayını durdurmak istiyor ve üyeleri senatörleri çağırmak için seferber etti.

Finans Komitesi Başkanı Ron Wyden (D-OR), Becerra'nın kürtaj ve vicdan söz konusu olduğunda yasalara saygı göstermeye istekli olduğunu defalarca belirttiğini söyledi. Wyden, "Yalnızca bazı konularda anlaşmazlık, AG Becerra kadar nitelikli ve bilgili bir adaya karşı çıkmak için yeterince iyi bir neden değildir," dedi.

Partizan olmayan bir gözlemci grubu olan Accountable.US, Cumhuriyetçilerin kısmen sağlık ve ilaç endüstrilerine meydan okumaya istekli olması nedeniyle Becerra'ya karşı çıktığını söyledi. Organizasyon, komitede yer alan Cumhuriyetçilerin, ilaç üreticilerinden 9,6 milyon dolar da dahil olmak üzere, sağlık sektöründen 36,1 milyon dolar kabul ettiğini bildirdi.

Grup, komitenin en yüksek rütbeli Cumhuriyetçisi Mike Crapo'nun (R-ID) endüstri hayırseverlerinden biri olduğunu söyledi.

Crapo, Becerra aleyhine oy kullanmasına rağmen, onaylanırsa "telehealth'i mali açıdan sorumlu bir şekilde kalıcı olarak genişletmek; COVID-19 esnekliklerinden çıkarılan derslere dayalı ödeme sistemlerini güncellemek ve kıyıya iki partili çözümler bulmak için kendisiyle birlikte çalışacağını söyledi. Medicare'in mali durumunu artırın. "

Alicia Ault, çalışmaları Smithsonian.com, New York Times ve Washington Post gibi yayınlarda yer alan Lutherville, Maryland merkezli bir serbest gazetecidir . Onu Twitter'da @aliciaault'da bulabilirsiniz .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top