nhs nedir

NHS Personeline Travma Tedavisi Sunuluyor


Koronavirüs kriziyle ilgilenen NHS personeline savaş gazileri ve terör saldırısı mağdurlarına yardım etme becerisine sahip travma uzmanları tarafından destek sunuluyor.
Psikolojik sağlık danışmanlığı March on Stress, Birmingham’daki bir sağlık güveniyle ve İngiltere genelindeki diğerleriyle çalışıyor.
NHS sözcüsü, vakaların sayısı azaldıkça personelin psikolojik travma nedeniyle daha fazla risk altında olduğunu söyledi.
Sözcü, salgının işçilerin ruh sağlığı üzerinde “uzun süreli bir etkisi” olabileceğini de sözlerine ekledi.
Sandwell ve West için İnsan ve Organizasyon Geliştirme Direktörü Raffaela Goodby, “Pandemi yavaşlamaya başladıkça, insanlar kavga veya uçuş tepkisi de dahil olmak üzere duygu seviyesini yansıtacak beyin boşluğuna sahip oldular.” Birmingham NHS Vakfı dedi.

Personel, “Farklı bir şey yapmalıydım” gibi “suçluluk ve yansıma duyguları” ve bu duyguları ele almayı amaçlayan destek olabilir.
Güven artırıcı personel, kriz sırasında “hızlı veya beklenmedik bir şekilde geçmekte olan hastaları deneyimliyordu” ve personelin kendi sağlıkları ve aile üyeleri için de “belirsizlik duyguları” vardı.
Mart ayında Stress, eğitimini NHS personeline “yüksek baskı altında” yardımcı olacak şekilde uyarladığını söyledi.
Danışmanın başkanı Prof Neil Greenberg, bu tür görüşmelerin işçilere “sıkıntı hakkında konuşma konusunda kendilerini güvende hissetmelerini” sağlamayı amaçladığını söyledi.
“Hem ekip üyelerinin ruh sağlığını korumalı hem de personelin karşılaştıkları zorlukları çözmenin bir yolunu bulduktan sonra işte kalma olasılığını arttırmalıdır.” Dedi.
Yerel Demokrasi Raporlama Servisi, SWBH’nin meslektaşlarına yardım etmek için yaklaşık 250 gönüllü ruh sağlığı ilk yardımcısı yetiştirdiğini söyledi.
Güven, “meslektaşlarımıza zihinsel olarak iyi ve dirençli olmalarını desteklemenin” uzun vadeli planlarının bir parçası olduğunu söyledi.
AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top