rusya corona sayısı

Korona Rusya’nın En Büyük Kabusu Oldu


Son 24 saat içinde ülke 10.899 enfeksiyon bildirdi, üst üste onuncu gün bu sayı 10.000’in üzerinde.

Yerel basında çıkan haberlere göre, enfekte olanlar arasında Başkan Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov da var.

Başbakan Mikhail Mishustin hastalığa yakalandıktan sonra pozitifliği test eden son yüksek profilli yetkili.

Haber, Cumhurbaşkanı Putin’in ülkenin kilitlenmesini hafifletmesinden sonraki gün geldi. Fabrika ve inşaat işçileri Salı günü işe geri döndüler, ancak Bay Putin bölgelere yerel koşullara bağlı olarak kısıtlamalar koyma özgürlüğü verdi.

Coronavirus kriz testleri Putin’in iktidarı ele geçirdi
Rusya ordu doktorlarını İtalya’dan eve getiriyor
Çok sayıda doğrulanmış vakaya rağmen, Rusya’nın ölüm oranı sadece 2.116’dır.

Hükümet yetkilileri, ülkenin kitle testi programının bu düşük ölüm oranından sorumlu olduğunu söylüyor, ancak birçoğu bu sayının aslında çok daha yüksek olduğuna inanıyor.

Bu arada, St Petersburg’daki yetkililer, beş koronavirüs hastasını öldüren ve yaklaşık 150 kişinin tahliyesini zorlayan yoğun bakım ünitesine ateş açtı.

Rusya’daki Son Gelişmeler Neler?


Yerel basında Salı günü çıkan haberlere göre, 2012’den beri başkanlık sözcüsü Peskov, virüs için pozitif test yaptı ve şu anda hastanede kaldı.

Yeni ajanslar, “Evet, hastayım. Tedavi görüyorum,” dedi.

Başbakan Mishustin iki hafta önce koronavirüs için pozitif test yaptı. O zamandan bu yana, inşaat bakanı Vladimir Yakushev ve yardımcılarından biri gibi, kültür bakanı Olga Lyubimova’ya da virüs teşhisi konuldu.

Peskov, TASS haber ajansına en son bir aydan daha uzun bir süre önce Başkan Putin ile tanıştığını söyledi. Putin, başkent dışındaki evinden uzaktan çalışıyor ve Kremlin, sağlığının iyi korunduğunu söylüyor.

Cumhurbaşkanı Pazartesi günü televizyonda yapılan bir konuşmada altı hafta süren “çalışma dışı günler” in sona erdiğini duyurdu. Ruslar Salı sabahı işe dönmeye başladı.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top