Sağlık

Yeni kanser aşısı klinik öncesi çalışmalarda ümit verici işaretler göstermektedir

Bilim adamları, preklinik çalışmalarının başarılı sonuçlarını takiben insanlarda yeni bir kanser aşısını denemeye hazırlar.

Yeni aşı, Queensland Üniversitesi ile işbirliği içinde The Translational Research Institute'da bulunan bir Mater Research ekibi tarafından geliştirildi.

Baş Araştırmacı Doçent Kristen Radford, aşının çeşitli kan kanserlerini ve malignitelerini tedavi etme potansiyeline sahip olduğunu ve kanser aşıları için önemli bir atılım olduğunu söyledi.

Bu aşının miyeloid lösemi, Hodgkin dışı lenfoma, multipl miyelom ve pediatrik lösemiler, ayrıca meme, akciğer, böbrek, yumurtalık ve pankreas kanserleri ve glioblastom gibi katı maligniteleri tedavi etmek için kullanılabileceğini umuyoruz. Yeni aşımız, tümöre özgü protein ile kaynaşmış insan antikorlarından oluşuyor ve tümör hücrelerinin hafızasını aktive ederken insan hücrelerini hedefleme kapasitesini araştırıyoruz. "

Doçent Kristen Radford, Baş Araştırmacı

Doçent Radford, aşının, erken klinik çalışmalarda zaten umut vaat etmiş olan mevcut kanser aşılarına göre birkaç önemli avantaj sunduğunu söyledi.

"Birincisi, hastaya özgü aşılarla ilişkili finansal ve lojistik sorunları ortadan kaldıran bir 'hazır' klinik sınıf formülasyon olarak üretilebilir." Dedi.

"İkincisi, bu prototip aşı, tümöre özgü bağışıklık tepkilerinin başlatılması için gerekli anahtar tümör hücrelerini hedefler, böylece potansiyel yan etkileri en aza indirirken tedavinin potansiyel etkinliğini en üst düzeye çıkarır.

"Prestijli bir dergide yayınlanan araştırmamızı gördüğümüz için çok mutluyuz ve güvenli ve etkili bir kanser aşısı bulma yolundaki çalışmalarımızın gelecekte kanser hastalarına fayda sağlayacağını umuyoruz."

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top