Sağlık

Ortak Komisyon Telehealth Güvenlik Danışma Ortak Komisyonu Sorunları Telehealth Güvenlik Danışmanlığı

Sorunları

COVID-19 salgınının bir sonucu olarak tele sağlığın artan öneminin farkına varan Ortak Komisyon, sanal karşılaşmaların bazı faydalarını ve dezavantajlarını ve ayrıca telesağlık programlarının uygulanması için sağlık kuruluşlarına genel önerileri ortaya koyan bir Hızlı Güvenlik uyarısı yayınladı .

Ortak Komisyon , bir haber bültenine göre, teletıpın salgının ortasında sağlık hizmeti sunmaya çok uygun olduğuna dikkat çekiyor . Avantajlar arasında sosyal mesafeyi teşvik etmek, karantinaya alınmış, semptom göstermeyen sağlayıcıların bakım vermesini sağlamak, kişisel koruyucu ekipman kullanımını azaltmak ve ulaşım sorunları olan hastaların bakım sağlayıcılarıyla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak yer alır.

İkinci nokta dışında, tüm bu faydalar postpandemik telesağlıktan ziyade salgın sırasında sağlık hizmetleri için geçerlidir.

Ortak Komisyon tarafından sayılan zorluklar arasında bazı hastaların çevrimiçi bağlantı eksikliği ve sağlık hizmetlerinin kalitesi ve güvenliğinin izlenmesindeki sorunlar yer almaktadır.

Önerileri, başarı için ölçütler oluşturmayı, elektronik sağlık kayıtları satıcılarıyla yakın çalışmayı, personelin tele sağlık iş akışı konusunda eğitilmesini ve iyileştirmeler yapmak için telesağlık deneyimleriyle ilgili verileri ve geri bildirimleri kullanmayı içerir.

Ortak Komisyon ayrıca kuruluşlara "klinik hizmetlerinizin telehealth aracılığıyla en etkili şekilde nasıl kullanılabileceğini değerlendirmelerini tavsiye eder. Sanal bakım için protokoller geliştirmenin yanı sıra, belirli semptomların ve koşulların sanal olarak yönetilebileceği standartları belirleme" tavsiyesinde bulunur.

Sağlayıcıların bu protokolleri nasıl oluşturacaklarını anlamalarına yardımcı olmak için Ortak Komisyon, Amerikan Telehealth Derneği (ATA) tarafından geliştirilen bazı belgeler de dahil olmak üzere bir dizi kaynağı listeler. Bununla birlikte, ATA'nın klinik içerik kılavuzları çoğunlukla çeşitli uzmanlık alanlarına uygulanabilen çalışma referanslarından oluşur.

ATA yönergelerinin Amerikan Tıp Derneği (AMA), Ulusal Kalite Forumu (NQF) ve Sağlık ve İnsan Kaynakları Departmanı'ndan (HHS) alınan kaynaklarla karşılaştırılması, tele-sağlığın hangi türden hastalar konusunda çok az anlaşma olduğunu göstermektedir. için uygundur.

Örneğin AMA raporu , telehealth'in kronik ve akut bakımın yanı sıra cerrahi ve test takibinde yaygın olarak kullanıldığını söylüyor. Şimdiye kadar teletıp vakalarının çoğunu oluşturmasına rağmen, küçük akut koşulların tedavisinden neredeyse hiç bahsedilmemiştir.

Buna karşılık, HHS telehealth kılavuzu , acil ve rutin bakımın telesağlık için uygun olduğunu söylüyor. Kronik bakım takibinden bahsetmiyor.

Ulusal Standart Yok

Michigan Medicine'de e-sağlık kıdemli danışmanı ve Ann Arbor'daki Michigan Üniversitesi'nde sağlık yönetimi ve politika fahri profesörü Rashid Bashshur, Medscape Medical News'e teletıpta hasta güvenliği için ulusal standartlar olmadığını söyledi.

"Hangi klinik hizmetlerin, hangi klinik içeriğin, bu ortam kullanıldığında güvenli ve etkili olan belirli şeylerin ayrıntılarına giren teletıp için ulusal bir standart olup olmadığına gelince," dedi.

Bununla birlikte, Ortak Komisyon'un sağlık kuruluşlarının bu önemli yeni bakım hizmeti sunumu için kendi protokollerini oluşturmaları gerektiği yönündeki tavsiyesi "daha yanlış olamaz … Bu, Ortak Komisyon'un ilk etapta neden kurulduğuna aykırı ve hepsinin aksine. diğer uygulamaları, "dedi Başşur.

Buna karşın, bir Ortak Komisyon yetkilisi, örgütün tele-sağlık ve diğer bakım hizmeti sunum biçimleriyle ilgili pozisyonları arasında hiçbir çelişki görmemektedir.

Komisyonun Araştırma Standartları ve Yöntemleri Departmanındaki teknik proje direktörü Christina Cordero, Medscape Medical News'e verdiği demeçte, "Ortak Komisyon, telehealth için onaylanmış bir uzmanlık ve koşul listesine sahip değil," dedi. "Ortak Komisyon'un bakım, tedavi ve hizmetlerin kalitesi ve güvenliğine ilişkin beklentileri, bakım, tedavi ve hizmetler ister şahsen ister tele-sağlık yoluyla sağlanıyor olsun, aynıdır. Bu nedenle, tele-sağlık hizmetleri aracılığıyla bakım sağlayan kuruluşların, mevcut standartlarımıza uyuyorlar. "

Hayati Belirtiler İkilemi

Yüz yüze ve tele-sağlık ziyaretleri arasındaki en büyük fark, tele-sağlık ile, hastanın doktorun ofisine çevrimiçi olarak bağlanan ev izleme ekipmanı olmadığı sürece hastanın hayati belirtilerini ölçememesidir. Bu donanıma sahip olsalar bile, ev izleme cihazlarının doğruluğu hakkında ciddi sorular var.

Ortak Komisyonun güvenlik uyarısı, "Her doktor, yaşamsal belirtilere olan ihtiyacı ve bunları doğru bir şekilde elde etmek için en güvenli ve en uygun yaklaşımı belirlemelidir. Bazı ev izleme programları, çeşitli yaşamsal belirtilerin ölçümünü ve kaydını içerir. Hayati belirtilerin değerlendirme için önemli olduğu yerlerde ve yönetim, yüz yüze muayene tercih edilebilir. "

Cordero, "Ortak Komisyon, yaşamsal belirtilerin evde izlenmesinin doğruluğu ve uygunluğu konusunda resmi bir pozisyona sahip değil." Dedi.

Bashshur'a göre, evde izlemenin uygunluğu hastanın durumuna bağlıdır. "Örneğin, bir kalp yetmezliği hastası sürekli ağırlık ölçümüne ihtiyaç duyar. Bu nedenle, uzaktan ziyaret kliniğe bağlı bir ağırlık ölçeği içeriyorsa, gerekli klinik veriler güvenilir bir şekilde elde edilirse, iyi sonuç verir. Ancak klinik içerik ise [güvenilmez bir ev izleme cihazı tarafından] kısa devre yapıldığında, standartların altında bir bakıma yol açması muhtemeldir. "

Bashshur, klinikte ve evde kullanılan tansiyon aletlerinin aynı sonuçları vermediğini belirtti. "Ev nabız oksimetreleri de aynı şekilde son derece güvenilmezdir" dedi.

Eski bir acil departman hekimi olan Dr. Daniel Halpren-Ruder, Philadelphia, Pennsylvania'daki Thomas Jefferson Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayarak 4 yıldır tele sağlık ziyaretleri gerçekleştiriyor. Ev izleme potansiyeli konusunda Bashshur'dan çok daha fazla boğa.

Medscape Medical News'e verdiği demeçte, "Bir hastanın kan basıncını uzun vadede izlerseniz, ev kelepçesi oldukça iyidir" dedi. "Aynı kişi aynı şekilde kullanıyor. Onunla ilişkili beyaz önlük sendromu yok. Bazı açılardan, sağladığı sayı ofis tabanlı numaradan daha gerçekçi."

Öte yandan Halpren-Ruder, Teladoc veya American Well gibi bir tele-sağlık hizmeti tarafından çalıştırılsaydı, evdeki tansiyon manşonuna güvenmeyeceğini söyledi. "Eğer bir Teladoc doktoruysam ve hasta başının döndüğünü ve çarpıntı yaşadığını söylüyorsa, bu bir 911 aramasıdır. Ama eğer hasta benim tarafımdan tanınıyorsa ve 'Sanırım kan basıncımı aldım bugün iki kez med ve biraz başım dönüyor, 'Nabzın nedir?' diyeceğim ve '110' diyebilirler ve 'Biraz sıvı ve biraz Gatorade iç ve beni ara birkaç saat.' "

Uzaktan Sağlık Hizmetleri ve Bilinen Hekimler

Bashshur, Halpren-Ruder ve AMA'nın üzerinde hemfikir olduğu tek şey, tele sağlığın, hastaları tanımayan doktorlarla eşleştiren hizmetler aracılığıyla değil, doktorlar ve hastaları arasında yürütülmesi gerektiğidir.

Yakın zamana kadar, tele-sağlık hizmetleri doktorlarını çoğunlukla küçük akut durumları teşhis etmek ve tedavi etmekle sınırladı. Başşur, bu dar odağa rağmen, "Literatür, kalitelerinin o kadar da iyi olmadığını gösteriyor. Teletıp sınırlarının farkında olan doktorları kullanıyorlar. Ama kar saikiyle kör oldukları noktaya gelirlerse sorun olur. "

Yakın zamanda yapılan bir araştırma , bu yılın ilk yarısında hastaların tele-sağlık ziyaretlerinde yüz yüze görüşmelerde olduğu kadar önerilen önleyici ve kronik bakımı almadıklarını ortaya koydu. Halpren-Ruder, bunun çoğunu, sağlık hizmetlerinin parçalanmasını artırdığını söylediği tele-sağlık hizmetlerinin akut bakım odağına bağladı.

"Interloper sağlık bakımı yapılacak yol değil" dedi. "Hastanın Roman'dan bir erektil disfonksiyon ilacı aldığı bu müstakil sağlık hizmetini karşılayamayız ve PCP'nin bunun hakkında hiçbir fikri yok. Daha fazla kırık bakıma ihtiyacımız yok."

Ken Terry bir sağlık gazetecisi ve yazardır. American Association for Physician Leadership tarafından yayınlanan son kitabı, Hekim Liderliğindeki Sağlık Reformu: Herkes için Medicare'e Yeni Bir Yaklaşım'dır . Onu @kenjterry izleyin.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top