Sağlık

Yüzlerce Bilim Adamı Coronavirus'un Havadan Geldiğini Söylüyor, DSÖ'nün Önerileri Gözden Geçirmesini İsteyin: NYT Yüzlerce Bilim Adamı Coronavirus'un Havadan Geldiğini, DSÖ'nün Önerileri Gözden Geçirmesini İsteyin: NYT

(Reuters) – Yüzlerce bilim insanı, havadaki daha küçük parçacıklardaki yeni koronavirüsün insanları etkileyebileceğine ve Dünya Sağlık Örgütü'nün önerileri gözden geçirmesi için çağrıda bulunduğuna dair kanıtlar olduğunu söylüyor.

WHO, koronavirüs hastalığının öncelikle kişiden kişiye burun veya ağızdan küçük damlacıklar yoluyla yayıldığını ve bunun COVID-19 olan bir kişi öksürdüğü, hapşırdığı veya konuştuğu zaman atıldığını söyledi.

NYT, araştırmacıların gelecek hafta bilimsel bir dergide yayınlamayı planladığı ajansa açık bir mektupta, 32 ülkedeki 239 bilim insanının, daha küçük parçacıkların insanları enfekte edebileceğini gösteren kanıtları özetledi (https://nyti.ms/31ORF9Z). .

DSÖ sözcüsü Tarık Jasareviç, Reuters'in yorum yapma talebine verdiği e-postada yaptığı açıklamada, "Makalenin farkındayız ve içeriğini teknik uzmanlarımızla inceliyoruz." Dedi.

Bilim adamları, bir hapşırmadan sonra havaya yakınlaşan büyük damlacıklar veya bir odanın uzunluğunu kayabilecek çok daha küçük ekshalasyon damlacıkları tarafından taşınsın, koronavirüs hava yoluyla taşındı ve solunduğunda insanları enfekte edebildiğini söyledi. .

Ancak sağlık kuruluşu, NYT'ye göre, virüsün hava yoluyla taşındığına dair kanıtların inandırıcı olmadığını söyledi.

DSÖ'nün enfeksiyon önleme ve kontrolünün teknik lideri Dr. Benedetta Allegranzi, "Özellikle son birkaç aydır, hava yoluyla bulaşmayı olabildiğince düşündüğümüz ancak kesinlikle sağlam ve hatta açık kanıtlarla desteklenmediğimizi birkaç kez dile getirdik." NYT tarafından söylendi.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top