Sağlık

Yüksek bütünlüklü mikroplaka ısı sızdırmazlık filmleri

Önde gelen mikroplaka teknolojisi uzmanları – Porvair Sciences, yüksek bütünlüklü ısı yalıtım filmleri yelpazesini genişletti.

Extensive range of high integrity microplate heat sealing films

Farklı mikroplaka tipleri için doğru sızdırmazlık ve kapatma cihaz kombinasyonunun seçilmesi, iyi laboratuvar uygulamaları elde etmek ve aşağı yönde gereksiz çalışmalardan kaçınmak için önemlidir. Mikroplakalar, bileşiklerin ve numunelerin depolanması, taşınması ve taşınması için uygun bir yöntemdir, ancak bunlarla ilişkili ortak problemleri vardır. Buharlaşma, konsantrasyon değerlerini etkileyebilen plakanın kuyularından meydana gelebilir. Toz, spor veya diğer atmosferik tozlardan kaynaklanan kirlenme meydana gelebilir ve taşınma her mikroplaka kullanıldığında sürekli bir tehlikedir. Buna 96 ve 384 kuyulu plakalar gibi daha yoğun formatlarda genel çapraz kontaminasyon risklerini de ekleyin ve en etkili sızdırmazlık ve kapatma cihazının neden önemli bir husus olduğunu görmek kolaydır.

Porvair Sciences, mikroplakalar ve tüpler için genişletilmiş ısı yalıtımlı filmler yelpazesi, şimdi, numune depolama ve toplama için tüm gereksinimlere uyacak esneklik ve uyumluluk eklemek için çeşitli varyasyonlara sahip açık, güçlü (Dura), ağır hizmet ve gaz geçirgen ürünler içerir. Bu ürünlere ısı uygulandığında, polipropilen, polietilen, polistiren, polikarbonat ve siklin olefin kopolimeri (COC) mikroplakaları ve tüpleri üzerinde sıkı bir sızdırmazlık oluşur.

Porvair'in optik olarak berrak filmleri, soyulabilir ve delinebilir ve güçlü soyulabilir olmayan dahil olmak üzere çeşitli formatlarda mevcuttur. Bu mühürler, görüntüleme, floresan, kolorimetrik analizler ve PCR / qPCR gibi çok çeşitli uygulamalar için idealdir. Tüm şeffaf contalar, ısı basınçlı kapak kullanan cihazlarla da uyumludur.

Dura serisi dayanıklı folyo bazlı ısı yalıtım filmleri, yüksek sıcaklık uygulamaları ve oda sıcaklığında depolama için idealdir. Soyulabilir, solvente dayanıklı (DMSO dahil) ve delinebilir gibi çeşitli formatlarda gelirler. Tüm Dura ısı yalıtım filmleri otoklavlanabilir.

Uzun süreli depolama ve nakliye için Porvair, HD Heat seal'ı tanıttı. Bu yeni ısı yalıtımlı filmler serisi, Porvair serilerinden herhangi birinin en güçlü korumasını sunar. HD Isı contalarının temel özellikleri arasında çok çeşitli solventlere karşı yüksek direnç, polipropilen plakalar için geniş conta bütünlüğü aralığı (80 ° C ila 110 ° C) ve dayanıklılık (pipet uçları ve sıvı taşıma sistemleri tarafından nüfuz edilemez) bulunur.

Başka bir yeni ürün tanıtımı – Bio Pierce ve Peel mühür, hücre kültürü uygulamalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Buharlaşmayı sınırlayan dokuma olmayan bir gaz geçirgen malzemeye dayanarak – Bio Pierce ve Soyma contasının gözenekli özellikleri, inert bir yüzey sağlarken ve mikroplaka kuyusu içeriğine müdahale edecek hiçbir yapıştırıcı olmadan gaz değişiminin gerçekleşmesine izin verir.

Bu kapsamlı yüksek bütünlüklü ısı sızdırmazlık filmlerini tamamlamak için – Porvair ayrıca küçük kılavuzdan yeni UltraSeal Pro ( https://www.microplates.com) gibi tam otomatik ısı sızdırmazlık sistemlerine kadar eksiksiz bir mikroplaka ve tüp kapatma cihazları yelpazesi sunar. / ultraseal-pro / ).

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top