Sağlık

Küresel COVID-19 Hidroksiklorokinin Sürdürülmeye Devam Edilmesi Önleme Denemesi Küresel COVID-19 Hidroksiklorokin'in Sürdürülmeye Devam Etmesine Yönelik Deneme Sürümü

LONDRA (Reuters) – Sıtma karşıtı ilaçlar hidroksiklorokin ve klorokin'in COVID-19 ile enfeksiyonu önleyip önleyemeyeceğini test etmek için tasarlanmış küresel bir çalışma, İngiliz düzenleyicileri tarafından onaylandıktan sonra yeniden başlatılacak.

İlaçlar ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Ajansı (MHRA), başka bir İngiliz çalışmasında hidroksiklorokinin COVID-19 ile enfekte olan hastalara bir tedavi olarak hiçbir faydası bulunmadığından sonra COPCOV denemesi olarak bilinen kararını aldı. yeni koronavirüs.

COPCOV çalışması, tedavi denemesi sonuçlarından sonra incelenmeyi bekleyen duraklatıldı.

Dünya çapında 40.000 sağlık çalışanı ve diğer risk altındaki personeli kaydetmeyi amaçlayan ve Tayland'ın başkenti Bangkok'taki Oxford Üniversitesi Mahidol Oxford Tropikal Tıp Araştırma Birimi (MORU) tarafından yönetilen randomize, plasebo kontrollü bir çalışmadır. .

ABD Başkanı Donald Trump, Mart ayında hidroksiklorokinin bir oyun değiştirici olabileceğini ve ardından ABD düzenleyicisi Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) bile etkinliğini ve güvenliğinin kanıtlanmadığını önerdikten sonra bile kendisini aldığını söyledi.

Daha sonra FDA, COVID-19'u tedavi etmek için ilaçların acil kullanım yetkisini iptal etti, denemeler tedavilerin hiçbir faydası olmadığını gösterdi.

Ancak COPCOV denemesine (https://bit.ly/3ichtCR) öncülük eden Oxford Üniversitesi'nden Profesör Nicholas White, ilaçların potansiyel bir koruyucu ilaç olarak yapılan çalışmaların henüz kesin bir cevap vermediğini söyledi.

"Hidroksiklorokin yine de enfeksiyonları önleyebilir ve bunun randomize kontrollü bir çalışmada belirlenmesi gerekir," dedi. "COVID-19'u engelleyip engelleyemeyeceği sorusu her zamanki gibi devam ediyor."

White'ın ekibi İngiliz sağlık çalışanlarının işe alımının bu hafta devam edeceğini ve Tayland ile Güneydoğu Asya, Afrika ve Güney Amerika'daki yeni tesisler için planların devam ettiğini söyledi. Sonuçlar bu yıl sonuna kadar bekleniyor.

Reuters taksitine göre, COVID-19'un ölüm oranı Pazar günü yarım milyon insanı geçti ve şu anda küresel olarak bildirilen vaka sayısı şu anda 10 milyondan fazla.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top