Sağlık

Hapiste Kalmak İçin 'Dr Death'; Hastalara Hapiste Kalmak İçin 'Dr Death''e 4 Milyon Dolar Ödenmiş; Hastalara 4 Milyon Dolar Ödenen

Hasta kurbanları tarafından "Dr Death" olarak adlandırılan rezil onkolog Farid Fata, yakın zamanda 45 yıllık cezasının azaltılmasına ve tıbbi nedenlerle serbest bırakılmasının bildirildiği endişesi de dahil olmak üzere federal hapishanede kalacak. " COVID-19 ile [cezaevinde] sözleşme yapılması ölümcül olabilir. "

Fata, Güney Carolina'da ve cezasının beşinci yılında, sahtekarlık sahtekarlığı, kara para aklama, geri ödeme ve ödeme almak için komplo ve diğer suçlardan suçlu bulunarak hapse atılıyor.

Fata, Medscape Medical News tarafından bildirildiği üzere kanser olmayan veya bakıma ihtiyaç duymayan yüzlerce hastaya kemoterapi ve diğer tedavileri verdi . Gereksiz ve aşırı bakım, hastanın ifadesine göre, bazı durumlarda sakatlık ve şekil bozukluğuna yol açtı.

Associated Press'in haberine göre şimdi, kurbanlarının çoğu kısa bir süre önce toplamda 4 milyon doların üzerinde mali tazminat aldı.

ABD Avukatlık Bürosuna göre, cepten yapılan harcamalar (örneğin, ödemeler ve sigorta indirimleri) ve cenaze masrafları ile ilgili 600'den fazla kişiye tazminat verildi.

Bu arada, 10 Temmuz ABD Bölge Mahkemesi dosyalamasına göre, Fata hapishanedeyken kendi hayatta kalmasından endişe ediyor, bu da COVID-19'un – eğer sözleşmesi varsa – yaşından dolayı ölümcül olabileceğini "iddia ediyor" ve tıbbi durumlar.

55 yaşındaki Fata, çeşitli hastalıklara sahip olduğunu söylüyor: diyabetik nöropati ve görme komplikasyonları ile tip 2 diyabet , düşük beyaz kan hücresi sayımı ve düşük nötrofil sayımları ile bağışıklık yetersizliği, gastrointestinal kanama, özofagus reflü, gastrit ve hafif bilişsel bozukluk / erken bunama .

2019'un sonlarında Fata, hastalıklarına dayanarak merhametli bir salıverme arayışındaydı. Fata'nın hapsedildiği Güney Carolina düzeltme tesisinin müdürü talebi reddetti.

Daha sonra, Mayıs ayında Fata tekrar cümle indirgemeye çalıştı ve tekrar hastalıklarını, yaşını ve COVID-19 salgınını gösterdi.

Son mahkeme dosyalamasında, ABD Bölge Hakimi Paul Borman, Fata'nın birden fazla tahliye talebini inceledi ve reddetti; Güney Carolina hapishanesinde sadece bir mahk andm ve iki personelin 8 Temmuz itibariyle COVID-19 için pozitif test ettiğini kaydetti.

Borman ayrıca, ne Fata'nın yaşı ne de tıbbi koşullarının, merhametli salıverme için "olağanüstü ve zorlayıcı" federal standartları karşılamadığını yazdı.

Örneğin Borman, Fata'nın diyabetinin "iyi belgelendiğini", ancak diyet ve ilaçla "genellikle" iyi kontrol edildiğini "ve insülin gerektirmediğini belirtti. Benzer şekilde, onun "gastrointestinal kanaması", Fata'nın sahip olduğu belgelenen anal fissürün sonucudur.

Sonunda Borman, Fata'nın "korkunç suçlarının" cümledeki herhangi bir azalmayla "haksız yere hafifletilebileceği" sonucuna vardı.

"Bu Adam Onkologları Temsil Etmiyor"

Fata'nın ceza düzeni, Detroit banliyösünde birçok yerde onkoloji pratiğini kapsıyordu; sahip olduğu bir eczane, bir teşhis test merkezi ve bir radyasyon tedavi merkezi; ve kurduğu sahte bir hayır kurumu.

Fata, 2014 yılında suçlamaları reddetti ve 2015 yılında mahkencedm edildi. İlgili bir mahkeme duruşmasında hastalar , Fata'nın istismarının ardından tanıklık etti. Eski hasta Maggie Dorsey, Fata'nın ona bilerek multipl miyelom tanısı koyduğunu ve bortezomib ile tedavi ettiğini söyledi. Şiddetli osteoporoz ve nöropatiyi içeren yan etkilerle yaşamayı gözyaşıyla anlattı.

"Dayanamadığım günlerim var," Dorsey 2015 yılında bir Detroit Free Press hikayesinde alıntılandı. "Çoğu gece, ağrı uyumama izin vermeyecek kadar büyük."

Suçlarını ve cezasını okuduktan sonra, bazı Medscape okuyucuları hasta-doktor güveninin Fata tarafından derinden zarar görüp görmediğini merak etti.

Bir hikayenin yorum bölümünde onkolog Julián García Espinosa, "Bu olaylar insanların doktorlarına olan güvenini kaybettirir ve hastalarımızın güvenini kaybedersek, her şeyi kaybederiz" dedi.

Ancak diğerleri bu endişeyi reddetti. "Bu adam onkologları temsil etmiyor," dedi bir iç hastalıkları uzmanı. "O bir aykırı değer bile değil."

Nick Mulcahy, Medscape için ödüllü bir kıdemli gazetecidir. Daha önce HealthDay ve MedPageToday için serbest olarak çalıştı ve WashingtonPost.com, MSNBC ve Yahoo'da bylines vardı. E-posta: [email protected] ve Twitter'da: @MulcahyNick

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top