Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: 3. Ölüm Nedeni, Mutasyon Yayan COVID-19 Güncellemesi: 3. Ölüm Nedeni, Mutasyon Yayılıyor

İşte Medscape'in dünya çapındaki editörlerinin bugün hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğü koronavirüs hikayeleri.

# 3 Ölüm Nedeni

Johns Hopkins Üniversitesi'nden alınan verilere göre , salgın başladığından bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nde 170.000'den fazla kişi COVID-19 nedeniyle öldü ve bu da onu, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri eski Direktörü olan ülkedeki üçüncü önde gelen ölüm nedeni yapıyor. Thomas Frieden, MD, CNN'e söyledi.

Frieden, "COVID şu anda ABD'de 3 numaralı ölüm nedenidir – kazalar, yaralanmalar, akciğer hastalıkları, diyabet, Alzheimer ve diğer birçok nedenden önce."

Halka açık verilerin mevcut olduğu en son yıl olan 2017'de, yaklaşık 170.000 Amerikalı kaza ve kasıtsız yaralanmalardan öldü, 160.000'i kronik alt solunum yolu hastalıklarından öldü, 146.000'i felç ve serebrovasküler hastalıktan öldü, 121.000'i Alzheimer hastalığından öldü, 83.000'i diyabetten öldü ve 55.000 grip ve zatürreden öldü. En önemli iki ölüm nedeni, yaklaşık 650.000 ölümle kalp hastalığı ve yaklaşık 600.000 kişinin ölümüne neden olan kanserdi.

Mutasyon Yayılması

SARS-CoV-2'nin belirli bir türü Güneydoğu Asya'ya ulaştı. Bilim adamları, Filipinler'deki D614G adlı suşu , Çin'deki son salgınlarda ve Hindistan'a seyahat eden ve dönüşte karantina kurallarına uymayan birinden gelen 45 vakalık Malezya kümesinde buldular.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından Haziran ayında yayınlanan bir araştırma raporuna göre, D614G varyantı dünya çapında en yaygın olanı haline geldi. Şimdiye kadar WHO, mutasyonun virüsü daha bulaşıcı hale getirdiğine veya daha şiddetli hastalığa yol açtığına dair hiçbir kanıt olmadığını söyledi. Bilim adamları bu soruları araştırıyor ancak cevaplar henüz net değil .

Tiroid Etkileri için Kanıt Bağlanır

Oranları Tirotoksikozun daha kritik ama kim atipik formu düşündüren, COVID-19 yok yok hastalarda COVID-19 ile kritik olan hastalar arasında anlamlı derecede yüksek olduğu tiroidit , roman coronavirüs enfeksiyon ile ilgili yeni bir araştırmaya göre .

Çalışma, tiroid bozukluklarının COVID-19 geliştirme riskini artırdığını bulamadı.

Araştırmada yer almayan bir uzman, "Bu çalışma, COVID-19'u olan kritik hastalarda subakut tiroiditi andıran bir klinik sunum bildiren en az altı kişiyi birleştiriyor" dedi.

HCQ ve COVID-19: Bir Dergi Sersemliyor ve Hızlıca Geri Çekiliyor

İki bilim adamı, "SARS-CoV-2 İtmeli Scooterlardan Beklenmedik Şekilde Ölümcül Oldu: Hidroksiklorokin Benzersiz Çözüm Olabilir mi?" Başlıklı bir makale sundu. kendilerinin ve diğerlerinin yağmacı bir yayın olduğundan şüphelendikleri Asian Journal of Medicine and Health'e , derginin paralarını alıp almayacağını görmek ve şaka olarak yazdıkları makaleyi yayınlamak için bir iğne olarak.

Amaçları: Derginin daha önce yayınladığı "Hafif / Orta COVID-19 ile Ayakta Tedavi Olan Hastalarda Azitromisin ve Hidroksiklorokinin İyileşmesini Hızlandırın" başlıklı, yazarlarının aralarında Fransız parlamentosunun bir üyesi olan birkaç hidroksiklorokin partizanı da içeren ilgili bir makaleyi vurgulamaktı.

Geri Çekme İzleme raporları işe yaradı. Yazarlardan biri, "Amaç gerçekten de dikkatleri yağmacı dergilere ve ayrıca bu yöntemleri kullanan bilim insanlarına çalışmalarının yayımlandığı için ciddi olduğuna inandırmaktı" dedi.

Las Vegas "Hayatlarla Kumar Oynamaktır"

ProPublica raporlarına göre , 4 Haziran'da yeniden açılan Las Vegas kumarhaneleri, COVID-19'un yayılması için muhtemel bir yuva. Haber kuruluşu için yapılan cep telefonu konum verilerinin analizi, Temmuz ayı ortasında 4 günlük tek bir süre boyunca Las Vegas'a gelen ziyaretçilerin ülke genelinde Maine hariç 48'in alt kesimindeki her eyalete nasıl geri döndüğünü gösterdi.

Temas takibi yeterince zordur, ancak temasları izleyen yerel sağlık kurumları birbirleriyle iletişim kurmazsa, turistlerin ülke çapındaki evlerine dönmesi imkansızdır. Bir uzman, bir kumarhanenin ziyaretçileri arasında bir küme salgını veya bir süper yayılma olayı meydana gelirse, temas takibinin onu yakalama olasılığının düşük olduğunu söyledi.

Kumarhaneler ayrıca, onları COVID-19'u yaymak için yüksek riskli mekanlar haline getiren birçok faktörü birleştirir: İç mekanlar, genellikle kalabalık ve genellikle risk almaya eğilimli insanlarla dolu.

Anısına

Ön saflarda yer alan sağlık çalışanları, COVID-19 hastalarını önemsedikleri için, kendilerini zor, tahliye edici işlere adarlar ve ayrıca kendilerini enfeksiyon riskine sokarlar. Tüm dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape, onları anmak için bir anma listesi yayınladı. Bu listeyi ne yazık ki ihtiyaç duyulduğu için güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla yaş, meslek veya uzmanlık ve konum bilgisi içeren isimler göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Salgınla ilgili başka deneyimler, hikayeler veya endişelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen buradan sohbete katılın .

Ellie Kincaid, Medscape'in yardımcı yönetici editörüdür. Daha önce Forbes, Wall Street Journal ve Nature Medicine için sağlık hizmetleri hakkında yazmıştı. Kendisine [email protected] veya Twitter @ellie_kincaid adresinden ulaşılabilir.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin. Bizim için bir ipucu var mı? Bize ulaşın .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top