Sağlık

COVID-19 Koruyucu Dişli Eksikliği Tekrar Ortaya Çıktı COVID-19 Koruyucu Dişli Yetersizliği Tekrar Ortaya Çıktı

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

ABD rekor sayıda yeni COVID-19 vakası günlüğe kaydettikçe, doktorlar ve halk sağlığı yetkilileri bulaşıcı hastalarla çalışırken kişisel koruyucu ekipman (KKD) eksikliği konusunda tekrar endişe duymaktadır.

Maskeler, eldivenler ve önlükler hastanelerde, bakım evlerinde ve tıbbi uygulamalarda yetersizdir. New York Times'a göre, bazı yerlerde, sağlık çalışanları enfeksiyon risklerini artırabilmesine rağmen, tek kullanımlık malzemelerini yeniden kullanıyorlar. Diş hekimliği uygulamaları ve kanser uzmanları gibi bazı ofisler için bu, kapılarını yeniden açmamak anlamına gelir.

Teksas'taki Lubbock Çocuk Diş Hekimi Şefi Kay Kennel, "3 aydan fazla greyfurt büyüklüğünde apselerle yaşayan ve yiyemeyen ve içemeyen çocuklarımız var ve onlar için yapabileceğimiz hiçbir şey yok." , gazeteye söyledi.

Kâr amacı gütmeyen gruplar da gerekli kaynakları sağlamakta zorlandılar. Örneğin İyi Samiriyeli Derneği 200 bakım evini maske, önlük ve el dezenfektanı ile stoklamaya çalışıyor.

İyi Samiriyeli başkanı Randy Bury gazeteye "Bizim için kaos oldu" dedi. "ABD'deki tedarik zinciri sağlıklı değil ve hükümete güvenemeyeceğimizi öğrendik."

Birkaç doktor ve tıbbi grup, daha fazla malzemeye ihtiyaç duyulduğundan bahsetti. Amerikan Tabipler Birliği, federal hükümeti üreticilerin daha fazla üretim yapmasını istemek için Savunma Üretim Yasası'nı kullanmaya çağırdı.

Dernek Başkan Yardımcısı Mike Pence'e 30 Haziran tarihli bir mektupta , "Yeterli KKD olmadan, doktor uygulamalarının bakımı ertelemeye devam etmesi veya kapalı kalması gerekebilir, bu da hastaların sağlığı üzerinde dramatik bir etkisi olmaya devam edecektir."

Washington Post'a göre, hemşireler de malzemeleri yeniden kullanmaları konusunda bilgilendirilmeleri konusunda endişelerini çevrimiçi yayınladılar. Kayıtlı hemşireleri temsil eden sendika olan National Nurses United, ulusal müdahale çağrısında bulundu.

Birlik başkanı ve Kaliforniyalı bir hemşire olan Deborah Burger gazeteye verdiği demeçte, "Bir çok insan Mart ayında alarm çaldığında bir kez federal hükümet bunu düzeltebileceğini düşündü, ancak bu gerçekleşmedi" dedi.

Hükümet yetkilileri koruyucu giysiler hakkında karışık mesajlar gönderdi, yüz kaplamalarına duyulan ihtiyacı vurguladı, ancak daha fazla şeyin nasıl ve ne zaman teslim edileceğine dair net bilgi vermedi. Çarşamba günü Pence, malzemelerin yeniden kullanılmasıyla ilgili olarak yakında yeni kılavuzların yayınlanacağını söyledi.

Basın toplantısında "KKD duyuyoruz, çok güçlü kalıyor" dedi. "Ancak sağlık çalışanlarını, KKD tedariklerini korumak ve yeniden kullanmak için ülkenin diğer bölgelerinde öğrendiğimiz en iyi uygulamaları kullanmaya başlamaya teşvik ediyoruz."

Federal düzeyde, FEMA, sağlık tesislerine ve bakım evlerine malzeme dağıtmakla görevlendirilmiştir. The New York Times'a göre, 14 günlük sevkıyatlar hızla tükeniyor ve GetUsPPE gibi gönüllü grupları koruyucu ekipman tedarik etmeye teşvik etti.

Massachusetts Genel Hastanesi'nde GetUsPPE'yi kuran acil servis doktoru Ali Raja gazeteye, "Bununla ilgilenen sağlık çalışanları ve hastaneler için korkunç hissediyorum." Dedi. "Yardım için bağırıyorlar."

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top