covid evde egzersiz

Corona’lı Günlerde Evde Egzersiz Yapmanın Önemli İpuçları!

Birçoğumuz için, fitness rutinlerimizin kaybı – düzenli egzersiz sınıfının sosyal yönleri, arkadaşlarla yürüyüşler – COVID-19 kısıtlamalarının getirdiği streslerden biridir. Ancak bu yeni koronavirüs karşısında fiziksel aktivite seviyenizi korumak normalden daha önemli görünüyor. Zindelik ve egzersizin bu virüsü tam olarak nasıl etkilediğini bilmesek de, düzenli fiziksel aktivitenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini biliyoruz. Bir çalışma, orta ila yüksek yoğunluklu egzersizlerin sadece tek bir dozunun bağışıklık sistemini destekleyebileceğini göstermektedir. Ve güçlü bir bağışıklık sistemi viral hastalıkların etkilerini önlemeye yardımcı olabilir.

Ayrıca egzersiz, kaslarınızın, kemiklerinizin, kalbinizin ve akciğerlerinizin beynine kadar vücudunuzun tüm sistemlerinde birçok fayda sağlar. Önemli olarak, insülin duyarlılığını artırır ve stres hormonlarını azaltır, bu da vücudunuzun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olur. Egzersiz, kaygı ve depresyonu yönetmeye yardımcı olur. Belki de hastalanma korkusu, finansal kaygılar ve sevdiklerinizin iyiliği konusunda endişe duyduğunuz için endişeli veya depresif hissediyorsanız, tek bir egzersiz bile yardımcı olabilir. Ancak sınırlı bir alanda ve normal egzersiz makinelerinize veya sınıflarınıza erişmeden yeterli fiziksel aktiviteyi nasıl elde edebilirsiniz?

Esnek Egzersiz Türleri Seçin!

Egzersizi daha dar bir alana geçirmek sizin açınızdan biraz esneklik gerektirebilir. Hastalarıma egzersiz konusunda danışmanlık yaptığımda ve esneklik önerdiğimde, genellikle yoga veya esneme düşünüyorlar. Ancak bu durumda, egzersiz seçiminiz konusunda daha esnek ve önceki alışkanlıklara daha az katı olmayı öneriyorum. Aklında tut:
Değişim siz ve vücudunuz için iyi olabilir. Belki de normal aktiviteniz bir barre sınıfı, yoga, Pilates, kapalı bisiklet veya bir eğitim kampıdır. Vücudunuz çalışılan kaslara ve alışık olduğunuz aktivitenin yoğunluğuna alışkındır. Egzersiz seçiminizi değiştirmek can sıkıntısını azaltır ve tekrarlayan hareketlerden kaynaklanan kas-iskelet sistemi yaralanma olasılığını azaltır. Ayrıca yeni kas gruplarına da girebilir.
Kaslarınız agnostiktir. Ne tür egzersiz kıyafetleri giydiğinizi, ne tür bir alanda olduğunuzu veya ne tür müzik çaldıklarını bilmiyorlar, umurlarında değil. Kaslarınız son derece uyarlanabilir. Basitçe söylemek gerekirse, ağırlık kaldırma veya ağız kavgası yapma gibi belirli bir talep uygularsanız, kaslarınız yeni gereksinimi karşılamanıza izin verecek şekilde güçlenecektir. Ve bunu çok küçük bir alanda bile yapabilirsiniz.
Mevcut egzersiz alanınızda sınırlı hissediyorsanız – ve bazı insanların şikayet ettiği gibi, evde kalma emirleri nedeniyle evinizdeki bir mahkum gibi – egzersizin aslında depresyon, stres ve kaygıyı iyileştirdiği gösterilmiştir. cezaevinde. Sınırlı alanda bile, insanlar bu egzersizlere benzer şınav, köprüler, ağız kavgası, yoga pozları ve mat Pilates gibi vücut ağırlığı egzersizleri yapabilirler. Daha fazla istemek? Bir yandan diğer yana veya öne ve arkaya atlayarak ayakta dengenize meydan okumayı ve çeviklik çalışması yapmayı deneyin.

COVID-19 Salgını Sırasında Egzersiz Rutininizi Yeniden Şekillendirmenin Dört Yolu!

Dersleri ve özel alıştırmaları bulmak için çevrimiçi olun. YMCA’nın birçok egzersiz sınıfı kaydından birine veya ev içi egzersiz için tasarlanan ticari eğitmenlerden en az biriyle veya hiç ekipmana katılmadan katılın. Her kas grubu için egzersiz kütüphanesine ve Amerikan Egzersiz Konseyi tarafından sunulan zorluk seviyesine göz atın.
Çevrimiçi canlı bir egzersiz dersi almayı düşünün. Bu biraz sosyal bağlantı ekler (bir arkadaşınızdan sınıfta görebilmeniz için katılmasını isteyin). Ayrıca, birçoğumuz için, canlı bir sınıf için randevu ayarlamak, günün herhangi bir saatinde izlenebilecek veya önlenebilecek isteğe bağlı videolara göre uyumluluğu artıracaktır.
Dışarı çık. Evden ayrılmak için yiyecek ve ilaç almaktan başka birkaç mazeretten biri egzersiz yapmaktır. Doğaya maruz kalmak, mavilerin içeride kalmasını önlemek için özellikle faydalıdır.
Eğlenin ve yeni bir şeyler deneyin. Bir Zumba ya da dans sınıfına katılmaktan hiç çekinmediyseniz, bu evde denemek için bir fırsat olabilir. Kameranızı kapatmayı seçebilirsiniz (en azından hareketleri indirene kadar).
AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top