Sağlık

Çocuklarda Daha Hafif COVID-19 Belirtileri Varken, Daha İyi Sonuçlar Çocuklarda Daha Hafif COVID-19 Belirtileri, Daha İyi Sonuçlar Var

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden Dr. Jonathan Suk'a göre çocuklara COVID-19 teşhisi konması yetişkinlere göre çok daha az olasıdır, herhangi bir semptom varsa genellikle hafiftir ve "çok, çok düşük ölüm oranlarına" sahiptir. (ECDC).

ECDC ile ortaklaşa düzenlenen 2020 ESCMID Koronavirüs Hastalıkları Konferansı'nda (ECCVID) özel bir oturumda, pandemi bağlamında okulların kapatılması ve yeniden açılması ele alındı.

Suk, Avrupa bölgesindeki doğrulanmış COVID-19 vakalarının% 5'inden azının çocuklarda olduğunu ve 16 yaşın altındaki çocuklarda sadece beş ölümün kaydedildiğini söyledi (TESSy'deki 19.654 vakadan (% 0.03 kaba vaka ölüm oranı).

Hastalık bulaşma ile ilgili olarak, çocuklar çok nadiren endeks vaka olarak tanımlanır; Bu, çocukların genellikle daha az semptom göstermesi ve daha kısa viral bulaşma dönemleri yaşaması nedeniyle karmaşık olmasına rağmen, asemptomatik bulaşıcılığın hala bilinmediğini söyledi.

Avrupa bölgesindeki okullarla ilgili COVID-19 enfeksiyonu üzerine yapılan araştırmalar, çok az sayıda salgın / küme olduğunu göstermektedir; tespit edilen vakalar çoğunlukla hanehalkı maruziyetinden kaynaklanmaktadır ve okul ortamında çok az yayılmıştır.

"Okulların, uygun önlemlerin alındığı benzer yoğunluktaki insanların olduğu mesleki veya boş zaman etkinliklerine göre daha kötü yayılma ortamları olma olasılığı düşüktür."

Okullarda kontrol tedbirlerine ilişkin kararlar, bir bütün olarak toplumdaki diğer fiziksel mesafe ve halk sağlığı müdahale tedbirlerine ilişkin kararlarla tutarlı bir şekilde alınmalıdır, diyor Suk: "Çocuk bakımı ve eğitim kurumlarının kapatılması, toplum aktarımı için etkili bir tek kontrol tedbiri olma olasılığı düşüktür COVID-19 ile ilgilidir ve çoğu COVID-19'dan çok hafif hastalık geliştiren çocukların sağlığını korumaya dayalı olarak haklı gösterilemez. "

Uzman yorumu:

Soru : Maskeler, Covid-19'un çocuklar arasında yayılmasını önlemeye yardımcı olur mu?

Suk : "Daha büyük çocuklar için, özellikle daha kalabalık ortamlarda ve kesinlikle öğretmenler için yardımcı olabilirler, ancak daha küçük çocuklar için değil."

Kaynaklar: Suk J. COVID-19 ve çocuklar. ECCVID 2020. 09:00 oturumu, 23 Eylül 2020

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top