Sağlık

CDC, COVID-19 Test Kılavuzunu Tekrar Tersine Çevirdi: Semptomlar Olmadan Test Gerekiyor CDC, COVID-19 Testi Kılavuzunu Tekrar Tersine Çeviriyor: Semptomlar Olmadan Açığa Çıkmış Test Gerekiyor

(Reuters) – Trump yönetimi Cuma günü ikinci kez COVID-19 testi ile ilgili rehberliği tersine çevirdi ve virüse maruz kalan kişileri semptom göstermeseler bile test yaptırmaya çağırdı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Ağustos ayı sonlarında, semptomları olmayan kişilerin test edilmesine gerek olmayabileceğini söylediği zaman, eyalet halk sağlığı yetkilileri ve uzmanları arasında yaygın bir tepkiye yol açtı.

24 Ağustos'tan önce, CDC maruz kalan herkes için test yapılmasını teşvik etmişti. Cuma günkü rehberlik güncellemesi, CDC'nin test kılavuzunu Ağustos sonunda değiştirilmeden önce söylediği şeye etkili bir şekilde döndürüyor.

Reuters, ABD eyaletlerinin çoğunun, CDC'nin 24 Ağustos'taki rehberliğini, ülkenin en büyük hastalık önleme kurumuna karşı olağanüstü bir azarlamada reddettiğini bildirdi.

Değişiklik sağlık çalışanlarına yönelik https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/testing-overview.html sayfasında yapıldı.

Amerika Bulaşıcı Hastalıklar Derneği başkanı Thomas File, "Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin test rehberliğine bilimsel temelli bir yaklaşıma dönüş, halk sağlığı ve bu salgına karşı birleşik mücadelemiz için iyi bir haber" dedi. Bir deyim.

Geçen ay bazı devlet yetkilileri, yönetimin testin önemini azaltma seçiminin Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump'ın yeni vakaların çetelesini azaltma arzusunu yansıttığını düşündüklerini söyledi.

3 Kasım'da yeniden seçime aday olan Trump, Haziran ayında yapılan bir miting testinin "iki ucu keskin" bir kılıç olduğunu, çünkü daha fazla vakanın keşfedilmesine yol açarak ABD'nin normalde olduğundan daha kötü görünmesine neden olduğunu söyledi. Yetkililere "testi yavaşlatın lütfen" çağrısında bulunduğunu da sözlerine ekledi. O sırada bir Beyaz Saray yetkilisi Reuters'e açıklamanın bir şaka olduğunu söyledi.

Trump yönetimi yetkilileri hareketin siyasi olduğunu reddettiler ve Reuters'e bunun "mevcut kanıtları ve en iyi halk sağlığı uygulamalarını" yansıttığını söylediler.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top