Sağlık

Antibiyotik Direnci: Kısa Tedarik Antibiyotik Direncinde Kişisel Sorumluluk: Kısa Tedarikte Kişisel Sorumluluk

Birinci basamak hekimlerinin çoğu, Amerika Birleşik Devletleri'nde antibiyotik direnci ve uygunsuz reçete yazmanın sorun olduğu konusunda hemfikirdir, ancak ülke çapında yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, bu sorunları kendi uygulamalarında tanımaya çok daha az eğilimlidirler.

Pew Charitable Trusts, Washington, DC'den Rachel M. Zetts ve ortakları Open Forum Bulaşıcı Hastalıklar'da "Doktorların uygunsuz reçetelemeye kendi katkılarının tanınmaması, yaygın idareciliğin kabulünü teşvik etmek için bir engel teşkil ediyor" dedi.

Ankete yanıt veren 1.550 dahiliyeci, aile hekimi ve çocuk doktorunun neredeyse tamamı (% 94) antibiyotik direncinin ulusal bir sorun olduğunu söyledi ve neredeyse çoğu (% 91) "uygun olmayan antibiyotik reçetelemenin ayakta hasta sağlığında bir sorun olduğunu kabul etti Müfettişler, bakım ayarlarının olduğunu kabul etti.

Ancak, odak noktasını kendi uygulamalarına daraltmak bazı fikirleri değiştirdi. Bu düzeyde, ankete katılanların sadece% 55'i direncin uygulamaları için bir sorun olduğunu söyledi ve sadece% 37'si Ağustos'tan Ekim 2018'e kadar gerçekleştirilen anketten elde edilen verilere göre herhangi bir tür uygunsuz reçeteleme olduğunu söyledi. Pew ve Amerikan Tabipler Birliği tarafından.

Bayan Zetts ve arkadaşları, antibiyotiklerin uygun reçetelenmesini sağlamayı amaçlayan etkinlikler olarak tanımlanan antibiyotik yönetimi, "personel ve hasta eğitimi, klinisyen düzeyinde antibiyotik reçeteleme geri bildirimi ve hastalarla antibiyotik reçetelemesinin nasıl tartışılacağına dair iletişim eğitimini" içermelidir.

Sağlık bakım ortamlarında bu tür bir idareye duyulan ihtiyaç, yanıt verenlerin% 72'si tarafından kabul edildi, ancak ankete katılanların% 53'ü, bu tür çabaları desteklemek için yapmaları gereken tek şeyin, "hastaları için bir antibiyotiğin değeri hakkında konuşmak olduğunu" söyledi. semptomlar "dediler.

Görünüşe göre, direnç gösteren tek bakteriler değil. Araştırmacılar, birinci basamak hekimlerinin yarısı uygun antibiyotik kullanımının adil ve doğru bir şekilde izlenmesinin zor olacağına inanıyor ve% 52'si "antibiyotik kullanımı için uygulamaya dayalı raporlama gereksinimlerinin çok zahmetli olacağı" ifadesine katıldığını belirtti. .

"Antibiyotik direnci yaklaşan bir halk sağlığı krizidir. Bugün, COVID-19 salgınına yanıt verirken, bir salgınla mücadele etmek için mevcut olmayan veya sınırlı tedavilerle sağlık sistemimizin nasıl göründüğünü görüyoruz … Hepimiz tetikte olmalıyız … AMA Başkanı Susan R. Bailey, yazılı bir açıklamada , antibiyotiğe dirençli bakterilerin yayılmasıyla mücadele edin ve antibiyotik reçete ederken dikkatli olun, " dedi .

KAYNAK: Zetts RM ve ark. Aç Forum Infect Dis. 2020 Temmuz; 7 (7). doi: 10.1093 / ofid / ofaa244 .

Bu makale ilk olarak Medscape Professional Network'ün bir parçası olan MDedge.com'da yayınlandı.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top