Sağlık

Başka bir USMLE Şok Edici: Adım 2 CS Uzaklaşıyor, Sanal Başka Bir USMLE Şok Edici: Adım 2 CS Uzaklaşıyor, Sanal

Perşembe günü bir podcast'te ayrıntılı olarak açıklanan bir duyuruya göre, Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisanslama Sınavı (USMLE) Adım 2 Klinik Beceriler (CS) değerlendirmesi uzak bir sanal biçime geçiyor .

Geleneksel olarak teste girenlerin standartlaştırılmış hastalarla fiziksel temas kurmasını gerektiren tüm gün süren sınav, güvenlik nedenleriyle pandemi sırasında askıya alındı .

Medscape Medical News tarafından bildirildiği üzere, testin sponsorlarının önümüzdeki 12 ila 18 ay boyunca Step 2 CS'yi askıya almaya devam edeceklerini duyurmasıyla, Perşembe günkü duyuru bir sürpriz oldu.

"En kısa sürede"

Klinik Beceriler Değerlendirme İşbirliği'nin yönetici direktörü Christopher Feddock, podcast'te değişikliklerin uygulanması için zaman çizelgesinin belirlenmediğini söyledi.

"Değiştirilmiş sınavı mümkün olan en kısa sürede yeniden başlatmak istiyor olsak da, sınavın ikamet maç zaman çizelgeleri, okul müfredatı takvimleri ve şu anda hem Adım 3 hem de ECFMG (Eğitim Komisyonu için Eğitim Komisyonu) için yürürlükte olan geçici uygunluk politikası değişiklikleri üzerinde etkisi vardır. Yabancı Tıp Mezunları) sertifikası. "

Federation of State Medical Boards'ın baş değerlendirme sorumlusu David Johnson, USMLE web sitesinde ve sosyal medyada güncellemelerin "2021'in başlarında" beklendiğini söyledi.

Feddock, stajyerlerin temel faaliyetlerini ve denetimli uygulamaya başlayan sakinlerden beklenen beceri düzeyini ölçmek için anketlerin ilk yıl sakinlerine ve program yöneticilerine yapıldığını söyledi.

Duyuru Eleştiriyle Buluştu

Norfolk, Virginia'daki The King's Daughters Çocuk Hastanesinde bir pediatrik nefrolog olan ve lisanslama sınavlarındaki değişiklikler hakkında kapsamlı bir şekilde yazılar yazan Bryan Carmody, duyurunun zamanlamasını sorguladı. Amerikan Tabipler Birliği (AMA) Delegeler Meclisi (HOD) toplantısı.

Medscape Medical News'e verdiği demeçte, kararın "AMA'ya, NBME'yi (Ulusal Tıbbi İnceleme Uzmanları Kurulu) ve NBOME'u (Ulusal Osteopatik Tıp Denetçileri Kurulu) USMLE Adım 2 CS ve COMLEX'i ortadan kaldırmaya teşvik etmek için 'derhal hızlandırılmış eylem' yapması çağrısında bulunduğunu söyledi. ABD [Birleşik Devletler Kapsamlı Osteopatik Tıbbi Ruhsatlandırma Sınavı] Seviye 2-PE (performans değerlendirmesi). "

"[HOD], akredite tıp okulları tarafından yönetilecek bir 'yedek muayene süreci' çağrısında bulundu. Zamanlama sadece tesadüftür, ancak benim için iki büyük USMLE Adım 2 CS haberinin neredeyse birkaç gün içinde düşmesi oldu. "

Kararı desteklemek için ifade veren konuşmacılar, sınavın "son derece yüksek bir geçme oranına sahip olduğunu" ve öğrencilerin eğitim ve öğretiminde, sınava girmek için gereken masraf ve kaynakları "haklı çıkarmak için kullanılan" ciddi eksiklikler tespit etmediğini söylediler.

USMLE'nin sınavı sanal ve uzak konuma taşıma kararı, sosyal medyada bazı sivri tepkiler yarattı.

Bismarck'taki Kuzey Dakota Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dekan yardımcısı ve kabul edilen AMA kararının yazarı Mike Booth, Medscape Medical News'e Adım 2 CS formatında önerilen değişikliğin "saçma. … Sınavın tüm noktası" canlı görüşme formatında öğrenciyi bir hastanın karşısına çıkarmaktır. "

"Para israfı"

Johnson, sponsorların sınırlı sayıda test bölgesi, sınavın maliyeti (1300 ila 1600 $ arasında), standartlaştırılmış hastanın "yapay yapısı" ve sınava girenlerin aldıkları sınırlı geri bildirim dahil olmak üzere testle ilgili birçok şikayet duyduğunu kabul etti. puanlamaları ile.

Stanislav Lazarev, MD, 2. Adım CS'nin tamamen hurdaya çıkarılması gerektiğini düşünen birkaç kişiden biri. Perşembe günü tweet'inde, kârla motive edilen "kesinlikle anlamsız bir test" olduğunu söyledi. "ABD'deki her tıp okulunun her ana uzmanlık alanı için 3. yılda klinik beceri sınavları vardır ve bu testler yeterlidir" diye yazıyor.

https://twitter.com/nedmareldo/status/1329552033809096708

Lazarev gibi Booth ve diğerleri, CS sınavının gerekli olmadığını ve kullandığı maliyet ve kaynakların "daha iyi kullanılması gerektiğini" savunuyorlar. Booth, CS sınavının "para ve kaynak israfı olduğunu söylüyor. … Öğrencilerin yüzde doksan dokuzu sınavı geçiyor" dedi. "Test bir şeyler bulmada etkili değil. Var olmayan bir sorunun peşindeyiz."

Öğretim yıllarında 175 öğrenciden sadece üçünün başarısız olduğunu ve tıp fakültelerinde halihazırda yapılmakta olan becerilerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi göz önüne alındığında testin gereksiz olduğunu söyledi.

Test yöneticileri "bunu kopyalayamadı" dedi. "Bu, birçok kusuru olan çok yapay bir ortam."

Booth, genel olarak test etme ihtiyacına katılıyor, ancak CS sınavının etkili olmadığını ve önerilen değişikliklerin işleri daha da kötüleştirdiğini söylüyor.

"NBME, odada veya yan odada olup biteni izleyebilecekleri iyi maaşlı, yüksek motivasyonlu klinik fakültesi çalışanlarımız varken neden bunun ortasında olmak istiyor?" O sorar.

Carmody, birçok öğrencinin birçok nedenden ötürü 2. Adım CS'ye uzun süredir karşı olduğunu söyledi. Bilgisayar tabanlı sınavın bazı kalıcı itirazları ele almasının mümkün olduğunu söyledi.

Carmody, "Kayıt ücretini açıklamamış olsalar da, sanal sınav daha ucuz olabilir," ve test sitelerinden birine gitme ihtiyacını ortadan kaldırması gerektiğini söyledi. Ancak bilgisayar tabanlı bir sınavın uygulanması, Öngörüsel geçerliliğin olmaması gibi Adım 2 CS ile ilgili diğer endişeler. Muayenenin tıp kurulları ve genel halk için görünüş geçerliliği bile bu formatta test edilerek azaltılabilir. "

NBOME'un davayı takip edip etmediğini görmek için izleyeceğini söyledi.

"Tipik olarak NBME / USMLE ne yaparsa yapsın taklit ediyorlar ve COMLEX-USA Seviye 2-PE'leri ağır ateş altında kaldı çünkü yakın zamana kadar sınavın uzun vadeli askıya alınmasını reddetmişlerdi ve bunun yerine devam etmişlerdi. osteopatik öğrencilerin COMLEX-USA klinik beceri sınavına girmek için Chicago'ya (ziyaretçiler için karantinası olan bir şehir) gitmeleri konusunda ısrar etmek. "

Carmody, "Testleri devam ettiğinde yüz yüze formattan kurtulmaya çalışıp çalışmayacaklarını merak ediyorum," dedi Carmody.

Carmody, ilgili hiçbir finansal ilişki açıklamadı.

Marcia Frellick, Chicago merkezli bir serbest gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune , Science News ve Nurse.com için yazmıştı ve Chicago Sun-Times , Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editördü . Onu Twitter'da @mfrellick'te takip edin .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top