Sağlık

Dünya Liderleri COVID-19 Kurtarmada Eşitlik Çağrısı Dünya Liderleri COVID-19 Kurtarmada Eşitlik Çağrısı

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Sağlık Acil Durum Programı Genel Müdürü Michael Ryan, buna "kritik nokta" diyen COVID-19'un ardından halk sağlığı sistemleri yeniden inşa edildiğinde adil erişim temel bir husus olmalıdır. pandemide. "

Eski travma cerrahı, "Retrospeksiyon ve parmak işaretiyle dikkatimizi dağıtamayız." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bunu, suçu dökmek veya kafalarımızı kuma koymak yerine öğrenmek ve büyümek için bir fırsat olarak görmeyi seçebiliriz. Bu, şimdiye kadar var olan en büyük değişim dönemi olabilir ya da kaçırılan en büyük fırsat olabilir. ."

Ancak, Sanal COVID-19 Konferansı 2020'deki sunumu sırasında kritik konuların ele alınması gerekecek. "Toplumun geri dönüşü nasıl daha iyi olacak ve toplumun her kesiminin kaynak aradığı bir zamanda nasıl mümkün olacak?" Dedi. yeniden inşa etmek? "

Ryan, COVID-19 toparlanmasının önemli bir bileşeni olarak eşitlik çağrısı konusunda yalnız değil. Uluslararası AIDS Derneği tarafından düzenlenen toplantıda dünya liderleri çağrısını yineledi.

"Sadece uyuşturucu ve aşıların insanlar ve en çok ihtiyaç duyulan yerler yerine en yüksek teklif verenlere gitmesine izin verirsek, daha uzun, daha adaletsiz, daha ölümcül bir salgınımız olacak," diyor Bill'in başkan yardımcısı Bill Gates ve Melinda Gates Vakfı.

Ve Birleşmiş Milletler genel sekreteri António Guterres etkili tedaviler ve "bir halk aşısı" nın "herkesin, her yerde küresel bir kamu malı olarak" bulunmasını istedi .

Bu, şimdiye kadar var olan en büyük değişim dönemi olabilir ya da kaçırılmış en büyük fırsatımız olabilir.

Eşitliğin oluşabilmesi için yapısal faktörlerin COVID-19 ilaç gelişimi kadar önemli olduğu düşünülmelidir, diyor WHO genel müdürü PhD, MSc Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"COVID-19'dan daha fazla insanın sağlık hizmetlerine erişim eksikliğinden ölme riski gerçek" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, bu araçlar sağlayıcıları, hastalar ve politika yüzleşmek zorunda ve antiblack ırkçılığın birbirine kurumsal, yapısal, kişilerarası ve içselleştirilmiş parçaları sökmeye, söz konusu laron Nelson, küresel sağlık ve adalet için Doktora, RN, Dekan yardımcısı Orange, Connecticut Yale Hemşirelik Okulu. Medscape Medical News'e verdiği demeçte, bu sistemler “siyah toplulukları engelliliğe ve ölüme yatkın hale getiriyor ”.

COVID-19 salgını sonrasında daha iyi bir gelişme sağlamak için, "iki cephede savaştığımızın net olması gerekiyor ve bu cephelerde aynı anda savaşmalıyız" dedi. Sahada ve hastanelerde SARS-CoV-2 virüsüne karşı – onu kontrol altına almak ve iyileştirmek için – savaşıyoruz ve kurumlarımızda, politikalarımızda ve sağlık sistemimizde anti-ırkçılıkla mücadele ediyoruz.

Nelson, diğer şeylerin yanı sıra tıp fakültelerinin, hemşirelik okullarının ve meslek derneklerinin hepsinin yapısal ırkçılık üzerine kurslar başlattığını ve halihazırda sahadaki sağlayıcılar için konuyla ilgili sürekli eğitim için bir gereksinim olduğunu önerdi.

"Bu noktada, sağlayıcılar ve klinisyenler için ırkçılığın bir halk sağlığı sorunu olarak çağrılması tam doğru yaklaşımdır," diyor San Francisco'daki California Üniversitesi'nden, hem COVID-19'un başkanlığı olan MD, Monica Gandhi. konferansı ve Uluslararası AIDS Konferansı 2020.

"Şu anda, tıpkı HIV hareketinin başında bir platformumuz olduğu gibi, tüm bu yapısal belirleyicilerin sonuçları nasıl belirlediğinden bahsetmek için bir platformumuz var. Nerede olduğumuza ihtiyacımız yok," dedi. .

HIV Yanıtından Öğrenme

Aslında, dünya liderleri, Başkanın AIDS için Acil Durum Yardım Planı (PEPFAR) ve Küresel AIDS, Tüberküloz ve Sıtma ile Mücadele Fonu gibi küresel HIV önleme ve tedavi çerçevelerinden fikirler alıyorlar. gerekli ilaçlar onlara ihtiyaç duyanlara ulaşır.

Ryan, "HIV / AIDS ile mücadelede en iyi derslerden biri, uyuşturucuları herkese ulaştırmak için bu büyük, adil, küresel dağıtım sisteminin oluşturulmasının önemi." Dedi.

Bu bağlamda, WHO, COVID-19 Araçlar Hızlandırıcısına ve COVID-19 Tedarik Zinciri Sistemine Erişimi başlattı ve bu da pandemiye dünya çapındaki müdahaleyi onlara ihtiyaç duyan ülkelere ve kuruluşlara tedarik edilmesini kolaylaştırarak kolaylaştırdı .

Ve Beyaz Saray COVID-19 Görev Gücü üyesi MD Büyükelçisi Deborah Birx, COVID-19 pandemisine hitap etmek için uzun yıllar PEPFAR başkanı olarak çalıştığını söyledi.

Belki de en önemlisi, hükümetin asemptomatik insanları belirlemek ve gerekli karantina eylemlerini desteklemek için büyük ve hane halkı içindeki testleri arttırmak için beklemede olan veya mevcut COVID-19 salgınları olan topluluklara kurumlar arası ekipler dağıtmaya çalıştığıdır.

Birx, "toplumun yayılmasını durdurmak için asemptomatik bireyler" bulma yönteminin ABD'nin ülkenin HIV salgınına son vermek için çalışma şekline benzediğini söyledi . "Bu solunum hastalığında aynı prensip."

Ancak "gerçekten dolaylı olarak toplumlara ayak izimizi artırmamız gerekiyor," diye ekledi.

Sanal COVID-19 Konferansı 2020. 10 Temmuz 2020'de sunulmuştur.

Medscape'ü Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top