Sağlık

İşçi Bayramı Hafta Sonu Yeni Bir Yılbaşı COVID Dalgası Getirecek mi? İşçi Bayramı Hafta Sonu Yeni Bir Yılbaşı COVID Dalgası Getirecek mi?

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Umarım yaz başladığı gibi bitmez. Anma Günü kutlamaları, Güney ve Batı'nın çoğunda bir koronavirüs enfeksiyonu dalgasının başlamasına yardımcı oldu. 4 Temmuz civarında yapılan toplantılar, bu sıcak noktaları alevlendirdi.

Ve şimdi İşçi Bayramı, bu bölgeler COVID-19'dan soğurken geliyor. Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü müdürü Dr. Anthony Fauci Çarşamba günü Amerikalıların enfeksiyon oranlarında başka bir artıştan kaçınmak için dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı. Ancak gezginler de evde kalmaktan bıktı ve turistik yerler nakit paraya aç.

Alabama, Huntsville'de NASA için çalışan ve erkek arkadaşıyla birlikte Nashville, Tennessee'ye seyahat eden Kimberly Michaels, "Caddenin yukarısında bir saatliğine uzaklaşmak ve bir otelde kalmak gerçek anlamda bir tatil gibidir" diyor. geçen hafta sonu doğum günü.

Yaz Sonu İçin Kaldırma Kısıtlamaları

Yazın sonuna gelindiğinde, birçok yerel yönetim, turizm faaliyetlerini canlandırmak ve küçük işletmeleri kurtarmak için kısıtlamaları kaldırıyor.

Örneğin Nashville, bu hafta meyhanelere pedal çevirmek için yeşil ışık yaktı ve insan gücüyle çalışan tekerlekli çubukların tekrar sokaklara çıkmasına izin verdi. Belediye Başkanı John Cooper, "Açıkçası Nashville'in favori grubu değiller. Ancak adalet, bu protokol değişikliğinin yapılmasını gerektiriyor," dedi ve şehrin yeni vakalardaki dramatik azalmaya dikkat çekti. Şehir bu hafta düğünler, cenazeler ve diğer törenlere katılım sınırını da yükseltti.

Başka yerlerde, Virginia Beach tatil hafta sonu boyunca zor durumdaki restoranlarına biraz müsamaha göstermeye çalıştı. Ancak Virginia Valisi Ralph Northam, Fauci'nin teşvikiyle belediye başkanının ricasını reddetti . Ülkenin en üst düzey sağlık yetkilisi, tatille ilgili başka bir dalgalanmayı önlemek için valileri kısıtlamaları yerinde tutmaya teşvik etti.

Vanderbilt Üniversitesi'nden epidemiyolog Melissa McPheeters, "Bazen, kısıtlamaları kaldırmaya başladığımızda, insanların edindiği izlenim 'Ah, bu güvenli olduğu anlamına gelmelidir" diyor. "Bu izlenimi vermediğimizden emin olmak istiyoruz çünkü bu hastalık hiçbir yere gitmedi."

Bazı topluluklar, özellikle üç günlük hafta sonu için diğer yöne gitti ve kısıtlamaları yeniden uyguladı. Santa Barbara , California, vakalarda başka bir dalgalanmayı önlemek için güneşlenmeyi yasakladı.

Okul Eğitimi COVID Çevrelerini Berbat Ediyor

Ayrıca yazın son hafta sonu tatiliyle birlikte yeni bir X faktörü var. Birçok eyalette, okullar yüz yüze derslere yeniden başladı. Bu nedenle, bir araya gelen aileler ve arkadaşların, yaz boyunca sıkı bir daire tutmaya çalışsalar bile, birbirlerini virüse maruz bırakma olasılıkları artık daha yüksek.

Epidemiyolog Bertha, "Bu baloncukların artık okula geri dönen ve başkalarıyla etkileşime giren çocuklar varsa veya spora geri döndüler ve o zamandan beri balon genişlediyse, bir toplantıda güvenli bir şekilde birlikte olma yeteneği muhtemelen daha az olasıdır" diyor epidemiyolog Bertha Alabama-Birmingham Üniversitesi'nden Hidalgo.

Hidalgo, yine de güvenli bir şekilde bir araya gelmenin – tercihen dışarıda – denemeye değer olduğunu söylüyor. İnsanların ruh sağlığının önümüzdeki birkaç ay içinde iyileşmeye ihtiyacı olduğunu söylüyor.

"Güvenli şeyleri şimdi kış vurmadan ve o soğuk hava vurmadan önce yapabilirseniz, o zaman olabilecek kötü zamanların üstesinden gelmek için daha dirençli olursunuz" diyor.

Pandemi boyunca ziyaretçileri karşılayan Nashville gibi sürülebilir destinasyonlarda, turizm tamamen geri dönmedi. Ancak bazı hafta sonu geceleri, neonlarla kaplı turist bölgesi kalabalık çekebilir.

Bu hafta, Vaj Vemulapalli ve Dallas'taki kız arkadaşı, insanların ne kadar sıkı bir araya geldiklerinden rahatsız olduktan sonra otellerine geri döndü.

"Sosyal etkileşimi, barlara gitmeyi ve her şeyi arzuluyoruz" diyor. "Ancak günün sonunda, genel duruşumuz, sadece bir içki içmek için [COVID-19] almaya değmez."

Kimberly Michaels ve doğum günü çocuğu Marcus Robinson'un keşfettiği gibi, bu kalabalıkların sınırları var. Nashville'e modaya uygun bir şekilde geç geldiler, maskeli ve sorumlu bir şekilde parti yapmaya hazırlar. Ancak otellerine yerleştikten sonra, her şeyin 10: 30'a kadar kapatılması gerektiğini keşfettiler.

Robinson, "Bu çılgınlık. Alacakaranlık kuşağı gibiydi" diyor. "[Otele] gittik, sokaklar doluydu. Giyindik, aşağı gel. Mesela, herkes nereye gitti? Mesela bir şey mi oldu? Ama bilmiyorduk, çünkü biz buralı değiliz."

Yine de, zaman geçtikçe, bazı gezginler normal hissettiren aktivitelere geri dönmek için daha fazla risk almaya isteklidir.

Suzette Ourso, New Orleans'ın dışında yaşıyor ve salgından bu yana ilk şehir dışı gezisi için Nashville'e uçtu. Tedbirli olduğunu, herhangi birinin yanında ne zaman olursa olsun maskesini taktığını söylüyor.

"Şimdi çantamda el dezenfektanı tutuyorum. Bu daha önce hiç yapmadığım bir şey," diyor. "Ama yarın aracınızda ölebilirsin. Yani hayatınızı korku içinde yaşayamazsınız."

Ourso'nun ayın ilerleyen saatlerinde planlanan plaj gezisi var.

Bu hikaye, Nashville Public Radio , NPR ve Kaiser Health News'i içeren bir ortaklığın parçasıdır.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top