Toymaker Hasbro kimdir

Toymaker Hasbro sağlık çalışanları için binlerce yüz siperi yapıyor

Monopoly ve Scrabble gibi popüler masa oyunlarıyla bilinen Hasbro, çabalarını çocuklar için oyun ve oyuncak yaratmadan sağlık çalışanları için plastik yüz kalkanları yapmaya kaydırıyor.

Cumartesi günü, şirket, bir kart ve masa oyunu üreticisi olan Cartamundi ile ortaklık kurmayı, ön hat sağlık çalışanları için haftada 50.000 yüz kalkanı üretme planını açıkladı.
Başkan ve COO başkanı John Frascotti, “Cartamundi’deki ortaklarımızla birlikte, çok ihtiyaç duyulan kişisel koruyucu ekipman (PPE) üretmek, topluluğumuzdaki cephe sağlık çalışanlarının kritik ihtiyaçlarına doğrudan yardımcı olmak için birlikte çalışma fırsatına minnettarız.” Hasbro, bir açıklamada yazdı.

ABD’deki hemşireler, doktorlar ve diğer sağlık çalışanları kişisel koruyucu ekipman sıkıntısıyla karşı karşıya kalıyor.

Hasbro, 250.000 yüz kalkanı yapmayı planladığını, ancak ihtiyacı değerlendirmeye devam edeceğini söyledi. Kişisel koruyucu ekipman Massachusetts ve Rhode Island’daki yerel hastanelere bağışlanacak.

Cartamundi genel müdür yardımcısı Phillip Wauters, “COVID-19 ile savaşırken yerel sağlık çalışanlarına bağışlamak için temel yüz kalkanlarını tasarlamak, mühendisleştirmek ve üretmek için odağımızı değiştirmekten gurur duyuyoruz” dedi. Beyan. Diyerek şöyle devam etti: “Topluluklarımız bu kriz boyunca cesurca çalışmak için bir araya gelmeye devam ettikçe, önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu temel kişisel koruyucu ekipmanı (KKD) üretmeye devam etmeyi planlıyoruz.”
Maskeler, Massachusetts, East Longmeadow’da bulunan Cartamundi tesisinde toplanacak. Tesis, üretim hatlarında çalışanlar için kişisel koruyucu ekipman, sıcaklık kontrolleri, tıbbi taramalar, vardiyalar arasında düzenli dezenfeksiyon, pleksiglas ekranlar ve sosyal uzaklaştırma önlemleri dahil olmak üzere özel koruma önlemleri uygulamıştır.

Cartamundi, Dünya Sağlık Örgütü ile yerel ve federal hükümete uygun olarak yönergeleri izlemeye devam edeceğini söyledi.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, şimdiye kadar yeni koronavirüsün 2.9 milyondan fazla onaylanmış vakası ve dünya çapında en az 203.000 ölüm oldu.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top