Sağlık

OB-GYNs Değişen COVID Bilgisine Hız Vermek İçin Mücadele OB-GYNs Değişen COVID Bilgisine Hız Vermek İçin Mücadele

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Nisan ayının başlarında, Maura Quinlan, MD, Chicago'daki Northwestern Medicine Prentice Kadın Hastanesi'nde Çalışma ve Doğum biriminde gece çalışıyordu. O zamanlar hastane politikası sadece SARS-CoV-2 virüsü için bilinen COVID-19 semptomları olan hastaları test etmekti. Doğum yapan kadınlar N95 maskeleri giyiyorlardı, ancak sadece iterken – ve uygulayıcılar zamanla her zaman uygun bir koruma sağlamıyordu.

Bebekler geldi ve aileler sevindi. Ancak Quinlan o haftalara bir dereceye kadar dehşetle bakıyor. "Muhtemelen COVID olan bir grup hastayı çalıştırıyorduk" diyor ve bunu uygun bir koruma olmadan yapıyorlardı.

Muhtemelen haklı. New England Journal of Medicine'de yapılan bir araştırmaya göre, 22 Mart ve 2 Nisan tarihleri arasında bir New York City hastanesinde doğum ve doğum ünitesine gelen 211 kadının% 13.7'si asemptomatikti, ancak enfekte oldu ve potansiyel olarak personel ve doktorları riske soktu.

Quinlan zaten onun ve diğer Ob / Gyns'in ince bir çizgi yürüdüğünü ve bu araştırmayı gördükten sonra kalbinin battığını biliyordu. Bir pandeminin ortasında, bebekleri teslim etme gerçeğine ayak uydurmak için yarışıyorlardı. Ancak hem uygulayıcıları hem de hastaları koruma çabalarına rağmen, bazı yönler çatlaklardan geçti. Bugün, Northwestern'e başvuran her emekçi hasta şimdi yeni koronavirüs için test edildi.

Ülke genelinde, hastane işçiliği ve doğum koğuşları, birbiriyle rekabet eden çok sayıda ilgi alanı arasında dikkatli ve bilinçli bir denge bulmak için çalışmaktadır: sağlık çalışanlarının güvenliği, küçük ve savunmasız yeni insanların sağlığı ve doğum annesinin istikrarı. Her hastane mevcut verilere dayanarak verebileceği en iyi kararları almaktadır. Sonuç, politikaların bir yama çalışmasıdır, ancak hepsi hızlı test ve uygun koruma etrafında odaklanır.

Vites Değiştirme Önerileri

Şehrin yükselmesi sırasında New York'taki bir hastanedeki kadınların bir vaka çalışması , onaylanmış 7 COVID-19 pozitif hastanın 2'sinin obstetrik servise kabul edildikten sonra asemptomatik olduğunu ve bu iki hastanın sonuçta planlanmamış YBÜ'ye ihtiyaç duyduğunu buldu. kabul. Çalışma yazarları, pozitif tanılarından önce kadınların bakımı, hepsi uygun KKD'ye sahip olmayan birden fazla sağlık çalışanını ortaya çıkardı. "Ayrıca, teyit edilen yedi COVID-19 pozitif kadından beşi başlangıç ekranında ateşsizdi ve dördü önce öksürük bildirmedi." "Test kullanılabilirliğinin sınırlı kaldığı bazı yerlerde, bu vakaların bazıları için bildirilen minimum belirtiler COVID-19 testini başlatmak için yeterli olmayabilir."

Bunun gibi çalışmalar ortaya çıktıkça, toplumlar önerilerini buna göre güncellemeye devam etmektedir. Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Koleji'nin en son rehberliği 1 Temmuz'da geldi . Grup, özellikle yüksek prevalanslı alanlarda tüm doğum ve doğum hastalarını test etmeyi önermektedir. Testler yetersizse, COVID-19 olduğundan şüphelenilen ve kabul sırasında semptom geliştiren hamile kadınların test edilmesine öncelik verilmesini önerir.

Kuzeybatı'da hastane, hastaların doğum tarihlerine kadar geçen haftalar boyunca evde kalmasını ve karantinaya alınmasını ister. Daha sonra doğum için gelen her hastayı hızlı bir şekilde test ederler ve birkaç saat içinde sonuç elde etmeyi amaçlarlar.

Hastanenin 30 odalı doğum ve doğum kanadı, negatif test yapan hastalar için ayrılmıştır. Olumlu COVID-19 sonuçları olanlar, hastanenin başka yerlerinde 6 yataklı COVID L&D ünitesine gönderilir. Quinlan, "Bunu yapmak için yerimiz olduğu için şanslıydık, çünkü daha küçük, toplum hastanelerinin bu kadınları koyabilecekleri ayrı bir kullanılmayan birimi olmayacaktı." Diyor.

COVID biriminde kadınlar destek elemanı olmadan doğum yapar – hiçbir partner, doula veya aile üyesi katılamaz. Doktorlar ve hemşireler tam KKD giyerler ve sadece o koğuşta çalışırlar. Bazı araştırmalar , asemptomatik veya presemptomatik olan hamile kadınların, ölçülebilir bir hastalığı olmayan doğum eylemine başladıktan hemen sonra semptom geliştirebileceğini gösterdiğinden, Quinlan, herhangi bir şey varsa, ne yapılacağına her bir durumda karar vermelidir.

Bir indüksiyonun ertelenmesi enfeksiyonun çözülmesine izin verebilir veya hastasının presemptomatik hastalıktan tam gelişmiş pnömoniye geçmesine neden olabilir. Emeği hızlandırmak semptomlara neden olabilir veya annenin güvenli bir şekilde doğum yapmasını ve hastaneden olabildiğince çabuk çıkmasını sağlayabilir. Quinlan, "İyi hissediyorsanız – yalnız kalsa bile – ve eve dönmede bebeğe sahip olmanın bir avantajı var" diyor.

Hastane ayrıca COVID-19 pozitif olan kadınların ortaklarını da test ediyor. Olumsuz sonuçlara sahip olanlar yenidoğan evini alabilir ve anne artık semptomatik olana kadar mesafeyi korumaya çalışabilir.

Ülkenin farklı bölgelerinde hastaneler farklı yaklaşımlar geliştirdi. Güney Kaliforniya kendi yükselişini yaşıyor, ancak Los Angeles'taki Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi'nde hala ayrı bir işçi ve doğum birimi garanti etmek için yeterli COVID-19 hastası yoktu.

UCLA'da, personel hastaları doğum ve doğum servisine girdiklerinde sürünür – pozitif test edenlerin belirli oda tanımları vardır. Hem COVID pozitif hastalar hem de test sonuçlarından daha hızlı ilerleyebilen kadınlar için hedefler aynıdır, diyor UCLA'da Ob / Gyn olan Rashmi Rao: Hem anne hem de bebek için mümkün olan en güvenli şekilde sunun.

Pozitif veya negatif tüm kadınlar, doğum sırasında – en azından tolere edebilecekleri kadar – maske takmalıdır. Sadece hafif hasta veya asemptomatik olan hastalar için tek fark, herkesin koruyucu giysiler giymesidir. Ancak bir hastanın oksijen seviyeleri düşerse veya bebeği sıkıntılıysa, ekip sezaryen doğumuna sağlıklı bir hastadan daha hızlı hareket eder.

Hastane politikaları geliştikçe, ziyaretçiler için kurallar da sürekli değişiyor. Başlangıçta, UCLA bir destek görevlisinin doğum sırasında hazır bulunmasına izin verdi, ancak hemen ardından ayrılmak zorunda kaldı. Şimdi, her yeni annenin kaldığı süre boyunca bir ziyaretçiye izin verilir. Ve hastane, COVID-19 pozitif olan hastaların bebeklerinden ayrı odalarda iyileştiğini ve emzirme hariç, bebeklerinden uzak kalmaları için onları teşvik ettiğini öne sürmektedir.

Rao, "Bunun neşeli bir fırsat olduğuna saygı duyuyor ve anlıyoruz ve aileleri mümkün olduğunca bir arada tutmaya çalışıyoruz" diyor.

Bakım Sorunları

Hastanelerin en küçük ücretlerini nasıl koruduğu da değişmeye devam ediyor. Özellikle marjinal toplumlarda , yeni doğanların COVID-19 pozitif annelerden uzaklaştırıldığına dair raporlar dolaşmaktadır. Hikayeler, birçok kişinin bebeklerinden zorla ayrılacaklarından endişe duymasına neden oldu. Bununla birlikte, çoğu hastane, ne kadar ayrılmanın gerekli olduğuna karar vermek için kadına ve doktorlarına bırakıyor. Rao, "Doğumdan sonra, birinin nasıl hissettiğine bağlı." Diyor.

Amerikan Pediatri Akademisi , COVID-19 pozitif süt anne sütü olan ve sağlıklı bir bakıcı olan annelerin bebeği biberonla beslemek için bu sütü veya formülü kullanmasını, yeni annenin çocuktan 6 metre uzakta kalmasını önerir. o yapabilir. Bu mümkün değilse, emzirirken 72 saat boyunca doğal olarak ateşli olana ve semptomlarının ilk görünümünden en az 1 hafta çıkarılana kadar eldiven ve maske takmalıdır.

COVID-19 pozitif bir anneyi yeni doğmuş bebeğinden 6 metre uzakta tutmak için Northwestern'den Quinlan, "Trajik bir şekilde zor" diyor. "Eğer bir anne ayrılığı reddederse, oyunculuk pediatrik ekibinden verilerin teorik risklerini ve azlığını tartışmasını isteriz."

Yakın zamana kadar, araştırmalar SARS-CoV-2 virüsünün uterustan annelerden bebeklerine bulaşmadığını gösterdi. Fransa'da bir anne ve fetüsü arasındaki transplasental geçişi bildiren yakın tarihli bir vaka çalışmasına rağmen, araştırmacılar hala aktarım riskinin düşük olduğunu söylüyorlar. Yenidoğan riskinin olabildiğince düşük kalmasını sağlamak için, UCLA'nın politikası bebeği 24 yaşındayken bezdirmek ve enfeksiyon belirtilerini izlemeye devam etmektir: artan uyuşukluk, uyanma zorluğu veya kusma gibi gastrointestinal semptomlar.

Anne sütü ile bulaşmanın da bugüne kadar nispeten düşük olduğu kanıtlanmıştır. Lancet dergisinde Bir çalışmada bu virüs sıvısı içinde aktarılabilir açıktır olmasa da, anne sütündeki roman coronavirüs tespit Christina Chambers, Doktora, Tıp UC San Diego Okulu'nda pediatri profesörü diyor. Chambers, virüsün veya antikorların mevcut olup olmadığını görmek için anne sütü üzerinde çalışıyor. Ayrıca SARS-CoV-2 ile enfeksiyonun hamilelikte farklı zamanlarda kadınları nasıl etkilediğini araştırıyor, bu hala açık bir soru.

"Bozulan bir enfeksiyonu olan hamile kadınlarda, kararlar herhangi bir doğumla aynıdır: Anneyi kurtar ve bebeği kurtar," diyor Chambers. Araştırmacıların bazı semptomların diğerlerinden daha tehlikeli olup olmadığını daha iyi anlamak için hastalık prevalansını anlamalarına yardımcı olacak bir şey, "Bunun ötesinde, hamile kadınların test edilmeye öncelik verildiğini görmeye teşvik edilirim" diyor.

Durum o kadar hızlı gelişiyor ki, hastaneler ve sağlayıcılar sadece yeni araştırma selinden haberdar olmaya çalışıyorlar. Kesin cevapların yokluğunda, mevcut bilgileri kullanıyor ve anında ayarlıyorlar. Rao, "Dikkatle daha fazla veri bekliyoruz." "Elimizdeki bilgilerle hastalarımızı güvende tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ve biz sadece buna devam edeceğiz."

Katharine Gammon, Santa Monica'da yaşayan bağımsız bir bilim yazarıdır. New York Times, Atlantik ve The Guardian için yazılmış ve Twitter @kategammon'da bulunabilir.

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top