Sağlık

#MedBikini: Doktorlar Cinsiyetçilik ve Ayrımcılık Çalışmasını Çağırıyor #MedBikini: Doktorlar Cinsiyetçilik ve Ayrımcılık Çalışmasını Çağırıyor

Tıp uzmanları, #MedBikini hashtagiyle mayolarda kendilerinin resimlerini tweetliyorlar ve bu görüntüleri sosyal medyada "potansiyel olarak profesyonel olmayan" olarak etiketleyen bir çalışmanın keskin indirimleriyle birlikte.

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Vasküler Cerrahi Dergisi'nde araştırmacılar tarafından yayınlanan çalışma , vasküler cerrahi kursiyerlerinin sosyal medya hesaplarında "profesyonel olmayan" içeriğin yaygınlığını ölçmeye çalışmıştır. Cuma günü, hashtag eğilime başladığında, çalışma yazarlarından ikisi araştırma için özür diledi.

Bu araştırma makalesinde, çalışma yazarları, 2016 ve 2018 arasında mezun olan 480 cerrahi kursiyeri için hangi bilgilerin ve görüntülerin herkes tarafından aranabilir olduğunu ve görmek için Facebook, Twitter ve Instagram'da "tarafsız" sosyal medya hesapları oluşturdu. kursiyerler arasında aranabilir bir sosyal medya varlığına sahipti ve bu hesapların% 26'sı "profesyonel olmayan" veya "potansiyel olarak profesyonel olmayan" ölçütleriyle eşleşen içerik içeriyordu. Birkaç hekimin Twitter'da işaret ettiği gibi, sosyal medya hesaplarını inceleyen yazarların üçü de 20'li ve 30'lu yaşlarında erkeklerdi.

Çalışmada yazarlar, "[Sağlık Sigortası Taşınabilirliği ve Hesap Verebilirlik Yasası (HIPAA)] ihlalleri, sarhoş görünüm, yasadışı davranış, uyuşturucu veya uyuşturucu kullanma gereçleri ve sansürsüz küfür veya meslektaşlar / iş / hasta." Bu arada, alkol tutma / tüketme, tartışmalı siyasi yorumlar, tartışmalı dini yorumlar, sansürlü küfür ve uygunsuz / saldırgan kıyafetleri içeren "potansiyel olarak profesyonel olmayan" davranışları tanımladılar.

Yazarlar uygunsuz kıyafetleri "iç çamaşırlarındaki resimler, kışkırtıcı Cadılar Bayramı kostümleri ve kışkırtıcı bikini / mayolarla poz verme" olarak tanımladılar. Ve tartışmalı sosyal yorumlar öncelikle kürtaj ve silah kontrolü konusundaki duruşlara atıfta bulundu.

Sosyal medya hesabı gözden geçirenleri, HIPAA'da yayınlanan bir ihlal tespit etmedi.

"Bu Rahatsız Edici Çalışmaya Karşı Konuşmalısınız"

Geri tepme belirleyici olmuştur, hem erkekler hem de kadınlar gazeteyi ve yazarlarını cinsiyetçilik için çağırmaktadır. Twitter'daki tıp uzmanları, bir mayo giymenin ve bir fotoğrafını göndermenin, birisinin işini yapma yeteneğiyle hiçbir ilgisi olmadığını, birçok durumda kendi fotoğraflarını gönderdiklerini belirtti.

"Bugün doktor twitter'da neler olduğunu bilmek istiyorsanız:" bilimsel "bir yayın, alkollü içecek tutmanın ve bikiniler giymenin bir doktor için profesyonel olmayan davranışlar olduğunu açıkladı. Med okullarının kadınlara pantolon giymesine izin verdiğini duyana kadar ne olacak!" @MaaloufMD yazdı .

"Emmm, hastalarım beni #MedBikini'deki yerel kumsalımızda her zaman görüyor ve hepsi de merhaba profesyonel olduğumu biliyor! Hatta bikinili bir plajda c-omurga kırığı olan bir dalış kazası kurbanını tahliye ettiler." @ Mimiblanc73 yazdı .

"Eğer gerçek bir #heforshe iseniz, bu rahatsız edici çalışmaya karşı konuşmalısın," diye yazdı Mudit Chowdhary. "3 erkek, başvuranları kasten gözetlemek için sahte sosyal medya hesapları oluşturdu … Daha da kötüsü, kadın doktor meslektaşlarımızı bikini giydikleri için sarsıyorlar."

Posterler ayrıca alkollü içecekler içtiklerini ve doktorların ve sağlık profesyonellerinin iş dışındaki insanlar olduklarını ve bunun için utanmamaları gerektiğini belirttiler.

"Biz, sağlık profesyonelleri, hayatlarımız var, cehennem evet, var. Birkaç boş zamanımız var. Ve tahmin edin ne? Havuzda ovma giymiyoruz. Hatta yemek yiyoruz, içiyoruz ve sıradan gibi resimler gönderiyoruz Biz sıradan insanlarız ve mükemmel profesyonelleriz, " diye yazdı Carola Schmidt, MD.

Ancak belirtme çizgileri mayo ve içeceklerin ötesine geçiyor. Bazı doktorlar ve tıbbi stajyerler ayrıca tıptaki "profesyonellik" in, genellikle beyaz ve erkek olanlar, kadınların eylemlerini, renk insanlarını ve LGBTQIA + olarak tanımlanan insanların polislerini polis olarak kullanabilecekleri bir terim olduğuna dikkat çekti. . Birçok doktor ayrıca tartışmalı siyasi ve sosyal ifadelerden kaçınmanın , hastalarını etkileyen önemli siyasi konularda tarafsız kalmak anlamına gelebileceğini belirtti .

"Profesyonellik genellikle kodlanmış bir kelime olarak kullanılır. Kimin ve nasıl kullandığına dikkat edin. #MedBikini #MedTwitter", Theodor Uzamere, MD'yi paylaştı .

Tıpta profesyonellik, cis, düz, beyaz, yetenekli yaşlı erkek standartlarına yakınlığı için kodlanmış bir dildir. Böyle bir değişkeni Tesviye azınlık gruplarına karşı ayrımcı olduğunu ve ortadan kaldırılması gereken," yazdığı tıp öğrencisi Naomi Tweyo Nkinsi.

Tüm bu endişeler ve itirazlar göz önüne alındığında, hekimler makalenin geri çekilmesini istedi ve ilk etapta nasıl yayınlandığını sorguladı.

"Bir tıp dergisinin eski bir editörü olarak bu çalışmanın yayınlandığını söylemiştim. Dünyada bu dergide makaleleri kim inceliyor? Tüm çalışma kusurlu. Bu editör bunun yayınlanmasına nasıl izin verdi? Çöp kutusu ve daha fazla trasssssshhhhh, " diye yazdı Dr Monifa Seawall, MD.

Ne yayıncı Elsevier ne de dergi editör ekibi bu hikaye için e-postayla gönderilen yorum taleplerine zamanında yanıt vermedi. Basın zamanı itibariyle dergi Twitter'daki #MedBikini tartışmasına değinmedi.

Twitter'da, çalışma yazarlarından ikisi, Jeff Siracuse, MD, MBA ve tıp öğrencisi Thomas Cheng, bildiri için özür diledi. Özürler benzerdir, makalenin arkasındaki asıl niyeti açıklamak, bu hedefe ulaşamadıklarını kabul etmek, tıpta profesyonellik tanımının değiştiğini belirtmek ve yazarların, çalışmanın tasarımı.

"Amacımız farkında olmak güçlendirmek cerrahlar oldu ve daha sonra bizzat hastalarımız ve meslektaşları hakkımızda görmek için kolayca kullanılabilir olabilir karar …. Ancak, bu açıkça sonuç değildi," Siracuse yazdı .

Twitter'daki özürleri değerlendiren Esther Choo, MD, MPH, Siracuse'un özrünü 7/10 olarak verdi. "Ben (çeşitli bilimsel ekiplere açıkça işlemekten, başyazısında veya dersler vasıtasıyla bir öğretim noktası haline kağıt geri çekme) düzeltici eylemin daha güçlü bir açıklama görmek istiyorum. Ama bu iyi bir başlangıçtır" diye yazdı . "Bu çok cömert olabilir, ancak hızlı geri dönüş için fazladan puan veriyorum."

Jillian Mock, New York'ta yaşayan bağımsız bir bilim gazetecisidir. Sağlık, iklim değişikliği ve çevre hakkında yazıyor ve çalışmaları New York Times , Audubon Magazine ve Scientific American gibi birçok yayında yer aldı .

Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top