Sağlık

Laboratuvar testleri, BETADINE antiseptik ürünlerinin SARS-CoV-2'ye karşı etkinliğini doğrulamaktadır

Mundipharma bugün Singapur'daki Duke-NUS Tıp Okulu'nda yapılan laboratuvar testlerinin, BETADINE ® antiseptik ürünlerinin COVID-19 hastalığına neden olan yeni koronavirüs (SARS-CoV-2) karşısında etkinliğini doğruladığını açıkladı.

Test 30 saniye SARS CoV-2 virüsünün% 99.99 öldürme, BETADINE en ® güçlü bir in vitro virüsidal aktivite göstermiştir. Teste tabi tutulan ürünler: BETADINE ® antiseptik ürünler, yani Çözelti (% 10 PVP-I), Cilt Temizleyici (% 7.5 PVP-I), Gargara ve Ağız Yıkama (% 1.0 PVP-I) ve Boğaz Spreyi (% 0.45 PVP- BEN).

Araştırma 08 Temmuz 2020'de saygın Bulaşıcı Hastalık ve Terapi Dergisi'nde yayınlandı.

Bu sonuçlar, uygun şekilde ve KKD de dahil olmak üzere diğer önleyici tedavi seçenekleriyle birlikte kullanılan BETADINE ® antiseptik ürünlerinin COVID-19 dahil enfeksiyonların yayılmasını sınırlamada rol oynayabileceği görüşümüzü doğrulamaktadır. Aynı zamanda tıbbi topluluğa ve tüketicilere COVID-19'a karşı kanıtlanmış bir savunma olan bir ürün kullandıklarına dair bilim temelli bir güvence sağlıyor. ”

Raman Singh, CEO Mundipharma

Duke-NUS'ta yapılan çalışma, Malezya Malaya Üniversitesi'nde Tropikal Bulaşıcı Hastalıklar Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde (TIDREC) tamamlanan ve aynı zamanda test edilen ürün BETADINE ® Gargle ile güçlü in vitro virüidal aktivite gösteren Laboratuar testleri ile tamamlanmaktadır. ve Gargara (% 1.0 PVP-I), SARS-CoV-2 virüsünün% 99.99'unu 15 saniyede öldürür. TIDREC araştırması British Dental Journal (BDJ) tarafından kabul edildi ve 26 Haziran 2020'de Mektup olarak yayınlandı. Dergi Springer Nature tarafından British Dental Association adına yayınlandı.

Daha önce, povidon iyot (PVP-I) içeren BETADINE ® antiseptik ürünlerinin, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) gibi büyük salgınlara neden olan koronavirüsler de dahil olmak üzere çok çeşitli virüslere karşı in vitro etkili olduğu kanıtlanmıştır. ). BETADINE ® antiseptik aralığı bakteriler, virüsler ve mantarlar da dahil olmak üzere geniş bir mikroorganizma aralığının, karşı oldukça etkili olduğunu ve tipik olarak hastanelerde kullanılan povidon-iyot (PVP-I) içerir.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top