Sağlık

HHS, COVID-19 Test Dalgalanması için Üç ABD Şehrini Hedef Aldı HHS, COVID-19 Test Dalgalanması için Üç ABD Şehrini Hedef Aldı

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

WASHINGTON – Federal yetkililer, üç eyaletteki şehirlerde artırılmış ücretsiz COVID-19 testi planlarını duyururken, aynı zamanda virüsün yayılmasını durdurmak için ülke çapında halk sağlığı önlemlerini kucaklamayı çağrısında bulundular.

Test dalgalanmaları Jacksonville, Florida için planlanmıştır; Baton Rouge, Louisiana; Sağlık ve İnsani Hizmetler Dairesi (HHS) Texas'ın Edinburg, Salı günü yaptığı açıklamada, bu üç siteyi basın açıklamasında "sıcak noktalar" olarak nitelendirdi.

HHS, dalgalanmanın her gününde her şehirde 5000 test sunarak bir "dalgalanma testi" dalgası oluşturmayı planladığını ve bu teşhislerin test edilenlere ücretsiz olarak sağlandığını söyledi. Federal yetkililer, eTrueNorth firması ve yerel topluluklarla bu geçici artışla birlikte çalışacak ve test sahaları 5 ila 12 gün boyunca aktif olacak.

Bununla birlikte, bu test artışını açıklarken bile, COVID-19 tanılama federal lideri Amerikalıların virüsle mücadele için temel halk sağlığı önlemlerini takip etmeleri gerektiğini vurguladı. Testler sadece bu çabalara yardımcı olabilir, ancak medya çağrısında HHS genel sekreter yardımcısı Amiral Brett P. Giroir, insanların kendilerini ve başkalarını korumaları için kilit adımların maske takması ve sosyal mesafe uygulaması olduğunu söyledi.

"Testler yardımcı olacak. Testler yapmamız gerekiyor. Ben tamamen test etmekle ilgili. 7/24 hakkında düşündüğüm şey bu, ama fiziksel mesafe atmamız ve maske takma ve yaşlı insanları koruma gibi diğer adımları atmamız gerekiyor ve virüsün bulaştığı diğer savunmasız gruplar "dedi.

"En kritik faktör kişisel disiplin olacak." Diyen Giroir, kalabalıklardan uzak durma gereğini de vurguladı. "Ülke genelinde yapabileceğimiz en önemli şey."

Başbakan gazetecileri federal hükümetin bu tavsiyeyi iletirken daha net olabilmesine izin verirken hikayelerinde bu mesajı "yeniden protesto etmeye" çağırdı. "Bana nasıl daha iyi yapılacağını söyle, ben de yapacağım," dedi Giroir.

Federal hükümetin COVID-19 testinin artması için diğer devletler ve topluluklarla eşleştiği takip çabaları olabilir, Giroir devam etti. İlk üç şehir için seçim sürecini, testlere ihtiyaç duyulan hedefleme alanlarının bir kombinasyonunu ve yerel sağlık ağlarında bir dalgalanmaya katılmaya hazır iyi ortaklar bulmayı içeriyor olarak tanımladı.

Fikir, hedef eyaletlerin her birinde bir yer seçmekti, dedi Giroir, Florida, Jacksonville'in politik nedenlerden ötürü bu nedenlerle seçildiğini de sözlerine ekledi.

Salı günü gazetecilere verdiği demeçte Giroir, "Size siyasi bilgimi göstereceğim." Dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Devlet konvansiyonunu arayana kadar Cumhuriyetçi konvansiyonun Jacksonville'de bile olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu ve bunun hakkında konuşmaya başladık ve bana söyledi.

Haziran ayında Cumhuriyetçi Ulusal Komite, Başkan Donald Trump'ın Ağustos renominasyon konuşması ve diğer kongre şenliklerine yönelik planlarını Kuzey Carolina, Charlotte'tan Florida, Jacksonville'ye kaydırdı . Trump Mayıs ayında Demokratik valili bir devlet olan Kuzey Carolina'nın kongre alanının tamamen işgal edilmesine izin vermeyeceği endişesini tweetlemişti.

Giroir, 10 Temmuz Cuma günü HHS'nin eyaletlerin COVID-19 testi için planları hakkında bir güncelleme yayınlayacağını, ancak eyaletler arasında test için en iyi uygulamalar hakkında tavsiyelerin paylaşıldığını söyledi. Laboratuvarlar üzerindeki baskıyı azaltacak olan COVID-19 için daha fazla bakım noktası testi alımı konusunda iyimser; Sağlık yetkilileri, test kapasitesini tüketmeye karşı dikkatli olduklarını söyledi.

Laboratuarların COVID-19 testlerini işlemek için neleri kaldırabileceğini "Şimdi maksimum olduğunu söylemiyorum, ama kesinlikle sınırları zorluyoruz" dedi. "Bu yüzden bakım noktası testi çok önemlidir."

ABD Gıda ve İlaç İdaresi Pazartesi günü Becton Dickinson'un SARS-CoV-2'nin Hızlı Tespiti için BD Veritor Sistemi için acil durum izni verdi. New Jersey merkezli Becton Dickinson Franklin Franklin, bu teşhisin 15 dakika içinde sonuç verebileceğini söyledi. Şirket, bir cep telefonundan biraz daha büyük olan BD Veritor System'in 25.000'den fazla hastanede, klinisyen ofisinde, acil bakım merkezlerinde ve perakende eczanelerde kullanımda olduğunu söyledi .

Giroir, Ağustos ve Eylül ayları arasında BD ve diğer teşhis firmalarının ürün programına bağlı olarak, bakım noktası pazarının ayda 10 milyon ila 20 milyon teste ulaşabileceğini ve test laboratuvarları üzerindeki yükü önemli ölçüde azaltabileceğini söyledi.

Yine de, daha uygun bakım noktası yaklaşımının sınırları olduğu konusunda uyardı.

Giroir, "Ücretsiz öğle yemeği diye bir şey yoktur. Bakım noktası testleri laboratuvar tabanlı testlerden biraz daha az hassastır." Dedi. "COVID olan bir kişiden çok yüksek bir şüpheniz varsa, bir laboratuvar testi ile negatif bir test tekrarlanmalıdır."

HHS, dalgalanma testinin 7 Temmuz Salı günü bu Louisiana tesislerinde başlayacağını söyledi:

Louisiana Eyalet Üniversitesi
Alex Box Stadyumu otoparkı
Gourrier Bulvarı
Baton Rouge, LA 70820

Güney Üniversitesi
FG Clark otoparkı
801 Sertleştirme Blvd
Baton Rouge, LA 70807

Cortana Alışveriş Merkezi
9701 Cortana Pl.
Baton Rouge, LA 70815

BREC Havayolu Otoyol Parkındaki Fuar Alanları
17200 Havayolu Hwy
Baton Rouge, LA 70118

Not: Baton Rouge ayrıca yerel uzun vadeli sağlık tesislerinde mobil testler de gerçekleştirecek.

HHS, Çarşamba günü bu Teksas ve Florida bölgelerinde dalgalanma testinin başlayacağını söyledi.

Bert Ogden Arena (HEB otoparkı)
4900 Güney I-69C
Edinburg, TX 78542

Birinci Sahil Lisesi
590 Duval İstasyonu Yolu
Jacksonville, FL 32218

Regency Mall (Sears Binası)
9501 Arlington Otoyolu
Jacksonville FL 32225

Frank A Peterson Akademisi (Hedef Alan)
7450 Wilson Blvd
Jacksonville, FL 32210

HHS, insanları bu web sitesini kullanarak test için önceden kaydolmaya çağırdı: www.DoINeedaCOVID19test.com .

HHS, yerinde kayıt işlemine izin verilecek, ancak QR Code ile tamamlanmış bir ön kayıt ile bir cep telefonunda veya kayıt web sitesinden basılmasıyla daha uzun süreceğini söyledi. Test edilmek isteyen kişiler bir telefon numarası ve e-posta adresi sağlamalıdır. Kimlik kartı gerekmez.

Test sonuçlarını almak 3 ila 5 gün sürecektir. Kişiler posta bildirimleri alır ve sonuçlarını görmek için bir web sitesine giriş yapar. Test sonuçları ayrıca eTrueNorth hasta portalında yayınlanacaktır. HHS, sonuçların aranacağı bir telefon numarası olmayacağını söyledi.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top