Sağlık

Fauci: Mevcut Dalgalanma Tutarsa COVID-19 Olguları Günde 100K Vurabilir Fauci: Mevcut Dalgalanma Tutarsa COVID-19 Olguları Günde 100K Vurabilir

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Anthony Fauci, MD, bugün bir Senato komitesine, ABD'nin yeni yükselen gelgit akımını nasıl başlatacağını anlayamazsa, yakında günde 100.000 COVID-19 vakası görebileceğini söyledi.

Senato Sağlık, Eğitim, İşgücü ve Emeklilik Komitesi'nde konuşan Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Müdürü Fauci, direktör Dr. Robert Redfield ile birlikte, "Şu anda neler olduğu hakkında çok endişeliyim" dedi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) komiseri Stephen M. Hahn ve ABD Sağlık ve İnsan Bakanlığı sağlık sekreteri yardımcısı Amiral Brett P. Giroir Hizmetler.

"Olanlardan memnun değilim çünkü yanlış yöne gidiyoruz," dedi Fauci, "Açıkçası, şu anda tam kontrolümüzde değiliz."

Fauci, bir avuç eyaletteki ani artışların sadece bu alanları değil, tüm ülkeyi riske attığını söyledi. "Şu anda günde 40.000'den fazla vaka yaşıyoruz. Eğer bu durum dönmezse günde 100.000 vakaya gidersek şaşırmam."

İnsanların genellikle maske olmadan toplanmaya devam etmelerinin endişe verici olduğunu ve bazılarının Beyaz Saray Coronavirus Görev Gücü tarafından yayınlanan "atlayarak kaçındığı ve kurallara dikkat etmediği" dedi.

Fauci, "Çok fazla sorun yaşamaya devam edeceğiz ve bu durmazsa çok acı olacak." Dedi.

Senatör Elizabeth Warren (D-MA) Fauci'ye ülkenin sonuç olarak kaç ölüm bekleyebileceğini tahmin edip edemeyeceğini sordu. Bir tahminde bulunamayacağını söyledi ancak ekledi, "Çok rahatsız edici olacak, bunu size garanti edeceğim."

Aşı Dağılımı, Tereddüt

Senatörler, Fauci ve diğer federal yetkililere, bir katılım beklentisi ve bunun nasıl adil bir şekilde dağıtılabileceği konusunda katılımda bulundular. Bazıları, bir dizi Amerikalı'nın, eğer mevcutsa aşı almayı reddetme olasılığı hakkında endişe duyduklarını da belirtti.

Fauci, 2021 yılı başında bir aşının geliştirilebileceği konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimser olduğunu söylemeye devam etti, ancak COVID-19 bağışıklığı hakkında herhangi bir potansiyel aşı için gerçek etkililik resmini zorlaştıracak birçok soru olduğunu kaydetti.

Ayrıca, tereddüt konularını ele almanın önemli olduğunu da belirtti. Fauci, Ulusal Sağlık destekli aşı denemelerinin her birinde 30.000 veya daha fazla kişiyi kaydedeceğini ve hükümetin zaten her sitede faaliyet gösteren ve yerleşik bir "topluluk katılımı" programı olduğunu söyledi.

Kendisinin ve başkalarının, özellikle hükümet tarafından adil bir şekilde muamele görmeyen topluluklar arasında "otoriteye güven eksikliği, hükümete güven eksikliği ve genel olarak aşılarla ilgili bir endişe" olduğunun farkında olduklarını söyledi. dedi Afrikalı Amerikalılar, Latinx ve Yerli Amerikalılar.

Redfield, senato komitesine CDC'nin aşı kabulünü artırmak için aylarca çalıştığını söyledi. "Özellikle aşıya olan bu güveni arttırmak için yeterince temsil edilmeyen gruplara ulaşmak için çok çalışıyoruz." Dedi.

Amerikalıların yarısından azının her yıl grip aşısı yaptığını belirten Redfield, grip ve yeni koronavirüs paralel olarak dolaştığında düşüş özellikle zor olacak.

Aşı yapımcıları, yaklaşan bu sonbahar ve kış için 189 milyon doz grip aşısı yapmaya karar verdi. RedC, CDC'nin devletlere sigortasız yetişkinlere sağlaması için olağan 500.000'e kıyasla 7.1 milyon doz satın aldığını söyledi.

Bakan, ajansın Çocuklara Yönelik Aşılar Programına olan bağlılığını da "artırdığını", "daha fazla çocuğun işsizlik ışığında hak kazanacağını umarak" dedi.

Senatör Tina Smith (D-MN), bir COVID-19 aşısının siyasi baskı nedeniyle çok hızlı bir şekilde onaylanabileceği endişesini dile getirdi. Başbakan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen önce "bir çeşit Ekim sürprizinin" onay duyurusu gibi bir endişe duyduğunu söyledi.

FDA'dan Hahn senatörlere, ajansın duruşma sabahı aşı güvenliği ve etkililiği gereklilikleri konusunda yeni bir rehber yayınladığını söyledi.

Hahn, "Bu çalışmalardan elde edilen bilim ve verileri kullanacağımızı söylediğimizde Amerikan halkının beni duymasını istiyorum ve güvenlik ve etkinlik için yüksek standartlarımızın karşılanmasını sağlayacağız." Dedi.

Alicia Ault, çalışmaları Smithsonian.com, New York Times ve Washington Post gibi yayınlarda yer alan Lutherville, Maryland merkezli serbest gazetecidir . Onu Twitter'da @ aliciaault'da bulabilirsiniz.

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top