Sağlık

Fauci, CDC Şefi Tam Havayolu Uçuşları Hakkında Endişeleri Yükseltir Fauci, CDC Şefi Tam Uçak Uçuşları Hakkında Endişeleri Yükseltir

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Hükümetin Salı günü bulaşıcı hastalıklar konusundaki en iyi uzmanları, American Airlines'ın uçuşları tam olarak doldurma kararını eleştirirken, koronavirüs salgını ABD'nin çoğunda büyümeye devam ediyor.

Dr Anthony Fauci bu hafta Dr Robert Redfield ile konuşuyor. (AP aracılığıyla Al Drago / Pool)

“Açıkçası bu endişe verici bir şey. Bu karar verme sürecine neler girdiğinden emin değilim,” dedi Dr. Anthony Fauci bir Senato paneline. "Bence daha da sorunlu hale gelen bir uçağın sınırlarında."

Birçok ABD havayolu, uçaklardaki kapasiteyi tüm koltukların% 60 ila% 67'si ile sınırladıklarını söylüyor. Ancak United Airlines koltukları boş bırakmaya söz vermedi ve Amerikalı geçtiğimiz hafta Çarşamba gününden itibaren orta koltukların yarısını boş tutma çabasını bırakacağını söyledi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Dr. Robert Redfield, “Geçen gün Amerikan Havayolları ile ilgili önemli bir hayal kırıklığı olduğunu açıkladığında,” dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bunun bizim tarafımızdan CDC'de eleştirel bir inceleme altında olduğunu söyleyebilirim. Bunun doğru mesaj olduğunu düşünmüyoruz."

Ulusal Sağlık Enstitüleri ve Redfield'ın en bulaşıcı hastalık uzmanı Fauci ve Redfield, Senato sağlık kurulu duruşması sırasında Senatör Bernie Sanders'in sorgulamasına yanıt olarak yorum yaptı. Vermont'tan bağımsız Sanders, yetkililere halk sağlığı uzmanlarının COVID-19'a neden olan virüsün bulaşmasını önlemek için birbirinden 6 metre uzakta kalmaları gerektiği mesajıyla tam uçuş karesine nasıl baskı yaptığını anlattı.

American Airlines sözcüsü Ross Feinstein, havayolunun "gerekli yüz kaplamaları, gelişmiş temizlik prosedürleri ve uçuş öncesi COVID-19 semptom kontrol listesi de dahil olmak üzere bizimle birlikte uçanlar için yerinde birden fazla koruma katmanı" olduğunu söyledi. Ayrıca American, müşterilere uçuşları doluysa biletlerini değiştirme seçeneği sunduğunu söyledi.

American ve United'ın CEO'ları orta koltuklar boş olsa bile, bir uçakta 6 metrelik sosyal mesafeyi takip etmenin imkansız olduğunu söylediler, bu nedenle havayolu şirketleri, virüs.

Sağlık görevlilerinin yorumlarını görmediğini ekleyen United Airlines CEO'su Scott Kirby, "Sosyal mesafeden daha az ve insanları güvenli kılan uçaktaki hava ve havanın kalitesi hakkında daha fazla," dedi.

Havayolları, Nisan ayında% 95'e ulaşan hava yolculuğunda bir düşüşten sağ çıkmaya çalıştıkça geliri artırmak için umutsuz.

Saldırının ilk haftalarında pek çok havayolu uçuşu neredeyse boştu ve sektör rakamlarına göre ortalama 10 yolcuya düştü. Bazı günler, Eylül 2001 terör saldırılarını izleyen günler dışında, 1950'lerden beri görülmeyen bir seviye olan ABD'de 100.000'den az insan uçuyordu.

Hava yolculuğu nisan ortasından bu yana yavaşça arttı – yine de normalden% 75 azaldı – ve bazı uçuşlar paketlendi.

Merkezi Fort Worth, Teksas'ta bulunan American, 7 Temmuz'dan başlayarak uçuşları yaklaşık% 60 oranında artırmayı planlıyor.

Delta Air Lines, Southwest Airlines, JetBlue Airways ve Alaska Airlines, bazı durumlarda Eylül ayına kadar kapasiteyi sınırlamaya devam edeceklerini söylüyor. Bütçe taşıyıcı Spirit Airlines bunu yapmaz.

David Koenig Dallas'tan bildirdi. Ricardo Alfonso-Zaldivar Washington'dan bildirdi.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top