Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Beklenmeyen Viral Yük, Erken HCQ Yardım Yok COVID-19 Güncellemesi: Beklenmeyen Viral Yük, Erken HCQ Yardım Yok

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

Beklenmedik Viral Yük

Yeni bir araştırmaya göre , daha yüksek viral COVID-19 yükü olan kişilerin hastaneye yatış gereksinimi daha azdı. Araştırmacılar, New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi'ndeki acil serviste COVID-19 onaylı 205 yetişkini inceledi, nazofaringeal sürüntüleri aldı ve RT-PCR analizleri kullanarak SARS-CoV-2 viral yükünü ölçtü.

Colead araştırmacısı Paolo Cotzia, "Şiddetli semptomları olan ve hastaneye yatırılması gereken hastalar daha düşük tanısal viral yükler gösterdi, ancak örnekleri hastalık seyrinde daha sonraki bir zaman noktasında alındı '' dedi. enfeksiyonun başlangıcı. "

Erken Hidroksiklorokin Tedavisi Yardım Yok

Reuters'e göre , hafif COVID-19 semptomları olan hastaneye yatmamış hastalar için sıtma ilacı hidroksiklorokininin randomize bir kontrol denemesi, ilacın herhangi bir faydası olmadığını göstermiştir. Çalışmada hidroksiklorokin verilen hastaların yaklaşık% 24'ünde, plasebo verilen grubun% 30'una kıyasla 14 gün boyunca devam eden semptomlar vardı, ancak bu fark istatistiksel olarak anlamlı değildi.

Çalışma New York Medical College Neil Schluger, MD, bir söyledi "hidroksiklorokin teklifler hafif hastalığı olan hastalarda hiçbir yararı sonucuna ulaşmaktadır" çalışmasında başyazısında .

İlgili bir haberde, İspanya'da 5 günden daha az semptomu olan yaklaşık 300 hastanede yatmamış hastanın randomize, kontrollü bir çalışmasından elde edilen veriler de hidroksiklorokin için hiçbir fayda göstermedi. İngiltere RECOVERY çalışmasının Çarşamba günü bir ön baskı sunucusuna gönderilen hastaneye yatırılan 4500'den fazla hasta için hidroksiklorokin testinin sonuçları, ilacın mortaliteyi azaltmadığını, ancak daha uzun hastanede kalması ve daha fazla ölme veya mekanik ventilasyona ihtiyaç duyma riski ile ilişkili olduğunu buldu.

Tekrar Testlere Karşı CDC

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, enfekte olan ve semptomların çözümü olan bireylerde SARS-CoV-2 için tekrarlanan tanı testlerine karşı savunacak rehberlik hazırlamaktadır. Amiral Brett P. Giroir, MD, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, gazetecilere yaptığı çağrıda söyledi.

Giroir, "Belirtilerinizin başlangıcından bu yana 10 gün ve en az 3 gün [asemptomatik] olduğunuzu biliyoruz ve bu aslında gelecekte azalabilir, ancak 3 gün asemptomatik ise artık bulaşıcı değilsiniz." Dedi.

Bazı kişiler üç ya da altı kez test ediliyorlar, ki Giroir en azından evde tecrit eden ortalama bir kişi için "gerekli değil" dedi. Giroir, kritik hasta ve immünsüpresyon veya bağışıklık yetersizliği olan bireyler için tekrar test yapılmasını önerecektir. Gri bir alana düşen insanların klinisyenlerine danışmaları gerekeceğini söyledi.

Telehealth Kalıcı Feragat Ediyor mu?

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri Perşembe günü Medicare & Medicaid Hizmet Merkezlerinin COVID-19 salgını sırasında telehealth kapsamında başlattığı bazı geçici değişiklikleri yapacak bir yasa tasarısı sundu .

İki partili mevzuat, Medicare'de telehealth kullanımına ilişkin coğrafi ve menşeli alan kısıtlamalarının çoğunu ortadan kaldıracak, hastanın evinde telhealth ziyaretlerinin yapılmasına izin verecek ve kırsal sağlık kliniklerine ve federal nitelikli sağlık kliniklerine telehealth hizmetleri vermesine izin verecektir.

Olmayan Hafta

COVID-19 haberlerinde bu hafta yeni bir çalışma, sessiz iletimin vakaların yarısından sorumlu olabileceğini, başka bir çalışmada sosyal mesafeyi uygulayan kişilerin daha akıllı olabileceğini ve bir sincapın bubonik veba için pozitif test ettiğini söyledi. Ancak Medscape Medical News'te bu başlıkları görmediniz. İşte nedeni.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamışlar ve ayrıca enfeksiyon riski altındadırlar. Dünya genelinde 1700'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır . Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin ve Ellie Kincaid'i Twitter'da takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top