Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Fauci 100K Vakası / Gün Uyarıyor, HCQ Denemesi Devam Ediyor COVID-19 Güncellemesi: Fauci 100K Vakası / Gün Uyarıyor, HCQ Denemesi

Devam Ediyor

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

Fauci Günde 100K Vakası Uyarıyor

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü başkanı Anthony Fauci, ABD senatörlerini bugün bir komitede ABD'nin yükselen enfeksiyon sayısını azaltmazsa günde 100.000 yeni COVID-19 vakası görebileceğini duyuran uyardı.

Fauci, insanların genellikle maske kullanmadan toplanmaya devam etmelerinin endişe verici olduğunu ve bazılarının Beyaz Saray Coronavirus Görev Gücü tarafından yayınlanan "atlayarak kaçındığı ve kurallara dikkat etmediği" dedi.

"Çok sıkıntı yaşamaya devam edeceğiz ve bu durmazsa çok acı olacak" dedi.

HCQ Deneme Sürümü

Reuters'in bildirdiğine göre , antimalaryal ilaçların hidroksiklorokin ve klorokinin COVID-19'u sağlık çalışanlarında veya diğer yüksek riskli çalışanlarda devam edip edemeyeceğini test eden küresel randomize kontrollü bir çalışma. İngiliz İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Ajansı, başka bir İngiliz çalışmasının hidroksiklorokinin zaten enfekte olmuş COVID-19 hastalarına faydası olmadığını belirledikten sonra COPCOV çalışmasını duraklatmıştı.

Araştırmanın eş lideri, "Hidroksiklorokin yine de enfeksiyonları önleyebilir ve bunun randomize kontrollü bir çalışmada belirlenmesi gerekir." Dedi. "COVID-19'u engelleyip engelleyemeyeceği sorusu her zamanki gibi devam ediyor."

Kolşisin RCT Sonuçları

Yazarlar "hipotez üreten" olarak adlandırılan randomize, açık etiketli bir çalışma, anti-enflamatuar ilaç kolşisinin COVID-19 için bir tedavi olabileceği olasılığını ortaya koymaktadır.

Araştırmanın baş yazarı Medscape Medical News'e , "Çalışmamız etki mekanizmalarını doğrudan değerlendirmese de," anahtarın, kohortumuzda gerçekten gözlenen ve aynı zamanda anti-inflamatuar özelliklerle birlikte anti-enflamatuar özelliklerinde yattığına inanıyoruz. literatürde bildirildi. "

KURTARMA: Lopinavir-Ritonavir 'Klinik Fayda Yok'

Oxford Üniversitesi'nin potansiyel COVID-19 ilaçlarının KURTARMA denemesinden elde edilen son bulgular, HIV antiviral lopinavir-ritonavir ile tedavi edilen hastanede yatan hastalarda klinik yarar göstermemektedir.

Bulgular açıklayan bir basın açıklamasına göre, çalışma rastgele 1596 hastayı lopinavir-ritonavir ve 3376'yı normal bakıma aldı. Araştırmacılar 28 günlük mortalitenin primer sonlanım noktasında anlamlı bir fark bulamadılar ve sonuçlar farklı hasta alt grupları arasında tutarlıydı. Araştırmacılar ayrıca mekanik ventilasyona veya hastanede kalış süresine ilerleme için herhangi bir fayda kanıtı bulamadılar.

Tracer Teams ile iletişime geçin

Kontak izleme, stratejik testler, hızlı izolasyon ve destekleyici karantina ile birlikte COVID-19'un yayılmasını yavaşlatmanın hayati bir yoludur. Bir NPR anketine göre, izleme işgücü hızla artmış olsa da – son 6 haftada üç kattan fazla – çoğu eyalet nüfuslarına uyacak yeterli temas izleyicisine sahip değil.

Devlet ve Bölgesel Sağlık Görevlileri Derneği baş tıbbi görevlisi, "olabildiğince hızlı temas izleyicileri bulundurmalıyız, çünkü devletler yeniden açıldıktan hemen sonra başka bir dalgalanma turunu önlemek için en güçlü araçlardan biri." WebMD Sağlık Haberleri'ne verdiği demeçte .

Giyilebilir Teknoloji COVID-19'u Saptayabilir

Araştırmacılar belirtiler ortaya İbrahim Stanford Verghese MD ve Medscape en Editor-in-Chief Eric Topol, MD, Scripps Araştırma Enstitüsü önce giyilebilir teknoloji ve yapay zeka kişilerde COVID-19 algılamak mümkün olabilir olmadığını test ediyoruz yeni tartışmak podcast bölümü . Scripps'in çalıştığı DETECT denemesi 30.000 kişiyi inceledi ve artmış dinlenme kalp atış hızı, daha fazla uyku ve pozitif COVID-19 testleri ile ilişkili daha az adımdan sinyaller tespit etti.

Topol, "Testin ötesinde enfeksiyonu tespit etmenin yollarını bulmayı umuyoruz, çünkü test her zaman bir kerelik olacak." Dedi. "Bir ev testimiz olsa bile, bunu her yaptığınızda en az 10 $, 20 $ veya daha fazlaya mal olacak. Ve sadece o gün için geçerli. Neler olduğunu görebilmemiz için çok daha geçici bir bant genişliğine sahip bir şeye ihtiyacımız var. "

COVID-19 Tıbbi Sınıfı

Salgın sırasında okula giden tıp öğrencileri, iptal edilen derslere, kaçırılan rotasyonlara, yeni eğitim uygulamalarına ve uzaktan öğrenmeye uyum sağlamak zorunda kaldılar, Medscape Medical News raporları .

Stanford Acil Tıp Bölümü'nün başkan yardımcısı, birçok okulun öğrencilerin geri gelmesini ve COVID-19 olmayan hastane koğuşlarında bir dereceye kadar hasta bakımına katılmayı umuyor. "Bu tıp okulları için keşfedilmemiş bir bölge" dedi.

Yine de kurumlar kursiyerleri güvende tutmak ve gerekli yerinde öğrenmeyi sağlamak arasında bir denge kurmayı umuyor.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakarken, kendilerini zor, drenaj çalışmalarına adamışlar ve kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünyada 1500'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin yazı stajyeri. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır . Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top