Sağlık

COVID-19: SMM'lerde Kök Ruh Sağlığı Krizine Yönelik Yeni Kılavuz COVID-19: Sağlık Bakım Uzmanlarında Kök Ruh Sağlığı Krizi için Yeni Kılavuz

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Yeni bir inceleme, COVID-19 salgınının ön saflardaki klinisyenlere akıl sağlığı zararını azaltmaya yardımcı olacak yeni bir rehberlik sunuyor.

Araştırmacılar, COVID-19 hastalarına bakan sağlık uzmanları (HCP'ler) için zihinsel sağlık desteği kavramsal bir çerçeve geliştirmek için çok çeşitli sağlık kuruluşları ve profesyonel topluluklardan uygulama kılavuzları ve kaynakları topladılar.

"Desteğin bireysel, organizasyonel ve toplumsal seviyeler dahil olmak üzere birden fazla boyutta dağıtılması gerekiyor ve dayanıklılık, stres azaltma, duygusal farkındalık ve öz bakım stratejileri eğitimini içermesi gerekiyor," baş yazar Rachel Schwartz, sağlık hizmetleri araştırmacısı, Stanford Kaliforniya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Medscape Medical News'e söyledi .

İnceleme 21 Ağustos'ta Annals of Internal Medicine'de yayınlandı.

Fırsat Anı

Los Angeles Çocuk Hastanesi, Tıp Eğitimi ve Fakülte Geliştirme Bölümü, esenlik müdürü DO eş yazarlarından Rebecca Margolis, "bu ülkedeki ön saflarda çalışanlara nasıl davrandığımıza bakmak için uygun bir an" dedi.

Margolis, Medscape Medical News'e verdiği demeçte, önceki pandemiler üzerine yapılan çalışmalar, salgın hastalıktan yıllar sonra bile sağlık çalışanlarında artan sıkıntı olduğunu ve COVID-19 pandemisinin ortaya çıkardığı benzersiz zorlukların önceki pandemilerinkinden daha fazla olduğunu gösterdi .

Schwartz, Margolis ve ortak yazarlar Uma Anand, PhD, LP ve Jina Sinskey, MD, " Tıpta İyileştirme ve Yenileme için İşbirliği (CHARM) ağı aracılığıyla bir araya geldi" bir grup tıp eğitimcisi, akademik tıpta lider, uzman tükenmişlik araştırmaları ve müdahaleleri ve stajyerler, stajyerler ve pratisyen hekimler arasında refahı teşvik etmek için birlikte çalışıyor. "

"Mart ayında, New York'ta işler özellikle kötü olduğunda bir konferans görüşmesinde bir araya getirildik ve acı çeken ön hat sağlayıcılara hangi kaynakları alabileceğimizi görmeye başladık. Birbirimize yaslanmak ve ayakta durmak harikaydı. Bu çağrılardan öğrendiğimiz New York'taki meslektaşlarımızın omuzları, "dedi Margolis.

Yazarlar, yemek ve ulaşım gibi temel ihtiyaçların sağlanması, hastanelerde personelin dinlenmesi için bir "refah alanı" oluşturulması ve klinisyenlerin aileden güvenli bir şekilde karantina alabilmeleri için iyi stoklanmış yaşam alanları sağlama dahil olmak üzere klinisyenlerin temel pratik ihtiyaçlarını ele almayı önermektedir. kişisel koruyucu ekipman ve çocuk bakımı olarak.

Klinisyenlerden stresi artırabilecek bir pandemi sırasında sık sık "gelişen ihtiyaçları karşılamak için yeni profesyonel roller üstlenmeleri" istenir. Yazarlar, hedeflenen eğitimi, yeni bir klinik role yeniden yerleştirilmeden önce klinisyen becerilerinin değerlendirilmesini ve yeniden dağıtımla ilgili açık iletişim uygulamalarını önermektedir.

Hastane ve hükümet liderlerinin takdiri morali artırır ve klinisyenlerin bakım vermeye devam etme becerilerini destekler. Liderlik, "klinisyenlere güncel bilgi ve güvence sağlamak için iletişim stratejilerinden yararlanmalıdır" diye yazıyorlar.

"Eşsiz İzole"

Margolis, klinisyenlerin "özellikle çocukları olanların benzersiz bir şekilde izole edildiğini", çünkü birçok ebeveynin çocuklarının Sağlık Bakım Görevlilerinin çocuklarıyla kaynaşmasını istemediğini belirtti.

"Meslektaşlarım iş yerinde hayatlarını tehlikeye atan, en tehlikeli işi yapan ve çocukları diğer çocuklarla takılamayan ahlaki bir yaralanma duygusu hissediyor ve bu da yaraya tuz koyuyor" dedi.

Ek ahlaki zarar kaynakları, yetersiz kaynaklar durumunda hangi hastaların yaşam desteği alacağına karar vermek ve hastaların tek başına ölmesine neden olan politikalara tanıklık etmek veya bunları uygulamaktır.

Yazarlar, liderlerin klinisyenleri "meslektaşları, yöneticileri veya din görevlileri tarafından resmi olmayan destek aramaya" ve "profesyonel yardıma hızlı erişim sağlamaya" teşvik etmeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Dahası, suçluluk ve utanç çoğu kez klinisyenlerin ahlaki zarar duygularını açığa vurmasını engellediğinden, liderlerin "ekiplerinin psikolojik refahını proaktif ve rutin olarak izlemeleri" gerektiğini iddia ediyorlar.

Schwartz, "Rutin zihinsel sağlık desteğinin sağlanması normalleştirilmeli ve işin bir parçası olmalıdır – yalnızca COVID-19 sırasında değil, genel olarak," dedi.

"Savaş Arkadaşları"

Margolis, karşılıklı akran desteği için "savaş arkadaşı" modelini önerdi.

Mayo Clinic College of Medicine and Science, Rochester, Minnesota'da bir akıl sağlığı klinisyeni olan ortak yazar Anand, konuyu ayrıntılarıyla anlattı.

"Sakinleri birbirimize bağlıyoruz ve birbirlerini desteklemek için çiftler oluşturuyorlar ve meslektaşlarından çekilme, sık sık ağlama, işe gelmeme veya geç gelmeme, atamaları kaçırma, işte hata yapma, artış gibi uyarı işaretlerini izliyorlar. alkol kullanmak veya ciddi endişeleri dile getirmek. "dedi.

"Arkadaş" bu uyarı işaretlerinden herhangi birini gösterirse, yardım alması için uygun kaynaklara yönlendirilebilir.

Pandemi, meslektaşlar ve aile üyeleriyle bağlantı kurma becerisine müdahale ettiğinden, klinisyenlerin sosyal destek ihtiyaçlarının ele alınmasına dikkat edilmelidir.

Anand, klinisyenlerin, yüz yüze bir arada olamasalar ve "sanal olarak" bağlantı kurmaları gerekse bile, danışmanlar, arkadaşlar ve aileyle temaslarını sürdürmelerini önerdi.

Dayanıklılık ve kuvvet antrenmanı, klinisyenin sıkıntısını azaltmanın "anahtar" bileşenleridir, ancak Margolis, klinisyenlerin erken kalkması veya katılmaya geç kalması külfetli olabileceğinden, eğitimlerin yanı sıra işleme grupları ve destek atölyelerinin korunan süre boyunca sunulması gerektiğini tavsiye etti. bu seanslar.

Liderler ve yöneticilerin "öz bakım ve refahı örnek alması" gerektiğini belirtti. Örneğin, klinisyenlere gece geç saatlerde veya hafta sonları e-posta göndermek, hızlı bir yanıt beklentisi yaratır ve bu da klinisyen için ek baskıya yol açar.

Margolis, "Bu, geliştirebileceğimiz en güçlü konuşulmamış müfredatlardan biridir," dedi.

Öz Bakım Kritik

Medscape Medical News, MD, MSc, pediatri, tıp ve toplum ve aile hekimliği doçenti Marcus S. Shaker, Lübnan'daki Dartmouth-Hitchcock Çocuk Hastanesi, New Hampshire ve Dartmouth'daki Geisel Tıp Okulu için kağıt üzerine yorum yapan New Hampshire, Hanover'de, "klinisyen sağlığının öneminin çok takdir edilen ve zamanında hatırlatılması" olduğunu söyledi.

Dahası, "öz bakım olmadan, hastalarımıza yardım etme yeteneğimiz azalır. Bu makale, bireylere ve kuruluşlara, bu benzeri görülmemiş zamanlarda doğru zamanda doğru bakımı sağlamaları için yararlı bir kavramsal çerçeve sağlar," dedi Shaker. çalışma.

Yazarlar, klinisyenlerin "özellikle başkalarının ihtiyaçlarını kendilerinin önüne koydukları bilinen bir nüfus oldukları için proaktif psikolojik korumaya ihtiyaç duyduklarını" belirterek hemfikir.

Doktor Destek Hattı dahil olmak üzere HCP'ler için çeşitli kaynaklar önerdiler; Headspace , stres ve kaygıyı azaltmak için bir farkındalık web tabanlı uygulaması; Ulusal İntiharı Önleme Yaşam Hattı ; ve Kriz Metin Hattı .

Yazarlar ve Shaker, ilgili hiçbir finansal ilişkiyi açıklamadılar.

Ann Intern Med. 21 Ağustos 2020'de çevrimiçi olarak yayınlandı. Tam metin

Medscape Psychiatry'den daha fazla haber için Facebook ve Twitter'da bize katılın.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top