Sağlık

Cochlear, Kanso 2 Ses İşlemcisi

'in FDA onayını aldı

İmplante edilebilir işitme çözümlerinde dünya lideri olan Cochlear Limited, bugün ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nin (FDA) işitme teknolojisi çözümleri grubuna üç yeni ürünün onayını duyurdu.

Cochlear obtains FDA approval of Kanso 2 Sound Processor

Kanso 2 Ses İşlemcisi

CochlearTM Nucleus ® Kanso ® 2 Ses İşlemcisi onaylanması, Nucleus ® Nucleus 22 İmplant alıcılara ve Özel Ses için 7 Ses İşlemcisi ® Pro uydurma yazılımı, teknoloji işitme akıllı telefon bağlantısı erişim sağlayan ve işitme geliştirmek için yardımcı yeniliğe Cochlear'ın süregelen kararlılığını yansıtmaktadır performans ve işitme sağlığı profesyonelleri için koklear implant yerleştirme deneyimini geliştirmek.

Cochlear, alıcılarımız ve onların bakım ekibi için yaşam boyu en iyi işitme deneyimini desteklemek için ürünler geliştirmeye ve tanıtmaya devam ediyor. Yeni teknolojimiz, alıcılarımızın bireysel ihtiyaçlarını ve yaşam tarzlarını daha iyi karşılayabilir ve işitme sonuçlarını iyileştirmeye yönelik sürekli çabaların sonucudur. ”

Tony Manna, Başkan, Cochlear Amerika

Yeni onaylanan ürünler şunları içerir:

Kanso 2 Ses İşlemcisi

Kanso 2 Ses İşlemcisi dünyanın en küçük kulak dışı koklear implant ses işlemcisidir ve uyumlu Apple ® veya Android ™ cihazlardan doğrudan akış sunan ilk ve tek kulak dışı koklear implant ses işlemcisidir. Ayrıca cihaz ayarları, işitme işlevleri ve bilgilerin kontrolünü sağlayan Nucleus Smart Uygulaması ile de uyumludur.

Kanso 2 Ses İşlemcisi, ses işlemcisinin dahili şarj edilebilir pili; ses işlemcisinin aynı anda şarj edilmesini, kurutulmasını ve saklanmasını sağlayan hepsi bir arada Ev Şarj Cihazı; ve hareket halinde kullanım için küçük, isteğe bağlı taşınabilir şarj cihazı. Kanso 2 Ses İşlemcisi, kulak dışı koklear implant ses işlemcisi için mümkün olan en yüksek su direnci derecesine † sahiptir ve kullanıcılara aktif bir yaşam tarzı yaşama özgürlüğü verir.

Kanso 2 Ses İşlemcisi, kullanımı kolaylaştıran basit, dayanıklı hepsi bir arada bir tasarıma sahiptir. Otomatik açma / kapama işlevine sahip benzersiz düğmesiz kontrol, özellikle çocuklar veya becerisi zayıf kişiler için deneyimi basitleştirmeye yardımcı olur. Kullanıcıların dinlemek istediklerinden daha fazlasını duymalarına yardımcı olmak için Kanso 2 Ses İşlemcisi, Cochlear'ın kanıtlanmış çift mikrofonlu ForwardFocus ¥ ve SCAN ile SmartSound ® IQ işitme performansı teknolojilerini içerir.

Ticari olarak, Kanso 2 Ses İşlemcisi Cochlear N24, CI24RE, CI500, Profile ® ve Profile Plus Serisi İmplantlarla uyumludur.

Nucleus 22 İmplant alıcıları için Nucleus 7 Ses İşlemcisi

Nucleus 7 Ses İşlemcisi artık bir Nucleus 22 İmplant ile uyumludur. Bu, Nucleus 22 İmplant alıcılarının artık Cochlear'ın en son kulak arkası ses işlemcisine geçebileceği ve ilk kez doğrudan akıllı telefon bağlantısı ve akışa sahip en küçük ve en hafif kulak arkası ses işlemcisinden yararlanabileceği anlamına geliyor.

Nucleus 22 İmplantı, ilk kez 1982'de Avustralya'ya implante edilen Cochlear'ın ilk ticari implantıydı; 1985 yılında onay alan, Amerika Birleşik Devletleri'nde FDA onaylı ilk koklear implanttır. Nucleus 22 İmplant ile dünya çapında 17.000'den fazla insan vardır; Bu yükseltme, ilk kez yaklaşık 40 yıl önce koklear implantla ilk kez duyan insanların doğrudan akıllı telefon bağlantısına erişebileceği anlamına geliyor.

Pandemi sırasında işitme implantı alıcılarımızdan gelen deneyim ve geri bildirimler bize bağlı kalmanın hiç bu kadar önemli olmamış olduğunu hatırlatıyor. Tüm alıcılarımız, özellikle ilk olarak koklear implant teknolojisine güvenen öncüler, şimdiye kadar yaşadıkları en küçük ve en hafif cihazlarda akıllı telefon bağlantısına erişebilecek. Yenilikçi yeni ürünler sunmak için çalışıyoruz, böylece alıcılarımız bir parçası olmak istedikleri her anı zenginleştiren bir işitme ömrüne ve özelliklere sahip olabilir. ”

Patricia Trautwein, MA, AuD, Başkan Yardımcısı, Ürün Yönetimi ve Pazarlama, Cochlear Amerika

Özel Sound Pro montaj yazılımı

Cochlear, Cochlear Nucleus Implant ses işlemcilerini programlayan klinisyenleri desteklemek için Custom Sound Pro montaj yazılımını yayınladı. Yazılım, dünya çapında binlerce klinisyenden yaklaşık 40 yıllık deneyim ve girdi içeriyor.

Custom Sound Pro montaj yazılımı, yeni bir hasta kontrol paneli ve hedef belirleme özelliğiyle hastayı bakım merkezinde tutar, katılımı teşvik eder ve randevular arasındaki ilerlemenin daha etkili bir şekilde izlenmesini kolaylaştırır. Sezgisel yeni bir düzen ve montaj sırasında daha fazla hasta yayın süresi ile, yazılım klinisyenler ve hastaları için programlama deneyimini geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Yeni ürünler bu yıl ABD ve Kanada'da piyasaya sürülecek.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top